понеділок, 4 листопада 2013 р.

Нестор Літописець

9 листопада в Україні щороку відзначається
день вшанування пам"яті
Преподобного Нестора Літописця,
найосвіченішої людини Київської Русі
кінця ХІ початку ХІІ століття,
автора "Повісті временних літ".  Це найвизначніший історико-художній твір, який не має аналогів у європейській середньовічній історіографії.
   Завдяки Нестору Літописцю нам відкриваються немеркнучі сторінки минулого, аби підтримувати і надихати наступні покоління на благородні справи, спонукати до пошуку істини.
  Його твори - це невичерпне джерело знань. У них немає нічого другорядного. Тут усе надважливе. Вчитаймося в кожне його  слово, і воно наситить наш розум, душу, уяву одвічною загальнолюдською мудрістю.

"Ті, що шукають премудрість, – знайдуть"."Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу, – це джерела мудрості".  "Книги – бездонна глибина, ми ними в печалі втішаємося, вони узда для тіла й душі".  "З книжних слів набираємося мудрості й стриманості".  "Той, хто читає книги, бесідує з Богом або святими мужами".
Нестор Літописець
   
      З 4.11. по 25.11.2013р. в бібліотеці  представлена виставка-вшанування "Крізь віки з іменем Преподобного Нестора Літописця". 

  Якщо Ви зацікавились приватним життям Нестора Літописця, як він жив, в яких умовах народжувались його твори, що не втратили своєї актуальності і тепер, ми запрошуємо Вас відвідати нашу виставку.
Немає коментарів:

Дописати коментар