понеділок, 10 лютого 2025 р.

14 лютого - 95-річчя від дня народження Георгія Якутовича

  З нагоди 95-річчя від дня народження Заслуженого діяча мистецтв УРСР (1968), Народного художника УРСР (1990), Члена-кореспондента Академії мистецтв СРСР (1988), професора Академії мистецтв України (1995), члена Національної спілки художників України, лауреата Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1983, 1991), українського митця-графіка, ілюстратора, майстра ліногравюри, ксилографії та офорту, художника кіно  Георгія В'ячеславовича Якутовича з 10.02.2025 р. по 25.02.2025 р.  на абонементі  представили книжково-ілюстраційну виставку "Георгій Якутович: історія народу у графіці" та  провели мистецьку годину "Георгій Якутович: феномен української графіки та гравюри". 

  
Георгій Якутович – корифей українського мистецтва ХХ століття,  неперевершений майстер станкової графіки,  художник кіно та книжковий ілюстратор.
 Георгій В'ячеславович відомий ілюстраціями до творів української класичної літератури, які представлені на виставці: "Фата Моргана" Михайла Коцюбинського (1958), "Ярослав Мудрий" і "Свіччине весілля" Івана Кочерги (1962), "Козак Голота" Марії Пригари (1966), "Захар Беркут" Івана Франка (1972), "Кленові листки" Василя Стефаника, "Повість про Ігорів похід" (1977), "Слово минулих літ" (1981) тощо.
   Його творчість завжди відповідала високим художнім і моральним критеріям, не втрачала свого народного призначення у найвищому розумінні цього слова.
  Графіка Георгія Якутовича – це повернення до етнічності, відродження української графічної традиції. Він опанував фольклорні джерела, досліджував традиції та звичаї різних місцевостей й мав непосильний зв’язок з Карпатами, який віднайшов своє втілення у творчості майстра.

 Своєю творчістю Георгій Якутович стверджував: "Художник повинен побачити в натурі весь той шар самобутньої культури, шар життя народного і відчути свою органічність на цьому тлі, невіддільність від цієї землі, з якою він зв’язаний усіма порами, усім настроєм душі. Яскрава творчість художника тісно пов’язана з традиціями своєї нації". 

    Першу Національну премію України ім. Т. Г. Шевченка митець отримав у 1983 році за ілюстрування книжок "Повість минулих літ" і "Слово про Ігорів похід", які стали  високим досягненням в національному образотворчому мистецтві. 

   Ілюстрації великого художника - це  справді мистецьке і світоглядне відкриття доби Київської Русі. 

   Другу Шевченківську премію художник одержав у 1991 році у складі творчої групи за кінофільм "Тіні забутих предків". Його внесок у створення цієї кінострічки був досить вагомим.

Немає коментарів:

Дописати коментар