понеділок, 16 грудня 2019 р.

13 грудня - день Андрія


    З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами та обрядами. Одним із свят, яке завжди відзначали наші діди та прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді, - день Андрія, названий в честь апостола Андрія Первозваного.
  Ми вирішили не порушувати традицій нашого народу, а теж ненадовго повернутися в минуле і відсвяткувати це свято з дітьми, щоб вони відчули красу і поезію стародавніх українських обрядів.  12.12.2019 р. для учнів 6Б і 6В класів школи №260 провели народознавче свято "Ой, Андрію, даруй нам надію".

  Літературно-співочий колектив "Голосіївське відлуння" підготував для присутніх справжнє святкове дійство за всіма традиціями нашого народу. Свято супроводжувалось конкурсами, іграми, вікторинами, від яких діти були в захваті. А особливо всім сподобалось дійство кусання калити (великого солодкого коржа з отвором посередині), підвішеного на стрічці до палиці. Діти по черзі "під'їжджали на коцюбі" і відкушували шматочок калити. Не просто це було зробити, адже будь-якої миті вартовий міг смикнути за стрічку, піднімаючи калиту догори. Потім калиту знімали і ділили поміж усіма учасниками гри.

Немає коментарів:

Дописати коментар