Згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН з 1991 року 11 квітня у світі відзначається Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів.
Цю дату було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень залишив табір із сумно відомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”. Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенцима, Майданека тощо. Метою Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів є збереження історичної пам'яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування.
Після закінчення карантину в нашій бібліотеці ви зможете прочитати художні твори, в яких висвітлені ці страшні події:
Український письменник Василь Бондар був в'язнем концентраційних таборів Дахау, Аллаху, Тротцбергу. Все побачене ним і пережите, він описав у повісті "Все - правда". "Листя летить проти вітру"- це також правдива розповідь про митарства молодого героя в нацистських катівнях.
У книзі Мальованого П. Ф. "Страдницька дорога додому" розповідається про невільницьку долю молодих людей, насильно вивезених у роки війни до Німеччини, де їх чекала рабська праця та муки пекла в концентраційних таборах Третього рейху.
Роман Свиридова Г. І. "Ринг за колючим дротом" - легендарна боротьба в'язнів Бухенвальда, який є одним з найстрашніших нацистських концтаборів смерті.
Е. М. Ремарк роман "Іскра життя" присвятив сестрі Ельфриді, яку стратили нацисти.
Події роману відбуваються в концтаборі, прототипом якого був Бухенвальд. При написанні роману письменник використав офіційні звіти та свідчення очевидців.
Віктор Франкл – всесвітньо відомий психіатр, психотерапевт, філософ. 1942 року він потрапив до концтабору, де на нього чекали голод, приниження, хвороби, постійна загроза життю. Про все це він описав у своїй книзі "Людина у пошуках справжнього сенсу".
Яка ціна людського життя в пеклі нацистських таборів? Кати Освенцімау змусили молоду польку Софі зробити жахливий вибір... Минули роки, Софі переїхала до Америки і на перший погляд щаслива. Але минуле не залишає її в спокої і заважає жити.
У романі Бернарда Шлінка "Читець" 15-річний хлопець регулярно читає 36-річній неписьменній кондукторці трамваю книги. Через 8 років він потрапляє на показовий процес над наглядачкою концтабору Освенцим, в якій впізнає свою колишню знайому кондукторшу...
В книзі "Список Шиндлера" Томас Кініллі розповідає історію Оскара Шиндлера, члена нацистської партії, що перетворився на свого роду героя, який врятував життя 1300 євреїв, визволивши їх з концентраційних таборів Польщі та Німеччини.
А перебуваючи на карантині ви можете прочитати книги з цієї теми в онлайн: Шлосс Є. "Після Аушвіца", Ян Томаш Гросс "Золота жатва", Полян П. "Життя і смерть в аушвіцькому пеклі", Крісті Н. "Охоронці концентраційних таборів", Левинські Ш. "Геррон", Вахсман Н. "Історія німецьких концтаборів", Холден В. "Діти концтаборів смерті". "
Тож поклонімося світлій пам'яті знищених в нацистських концтаборах. Тільки завдяки історичній пам'яті, людина стає особистістю, народ - нацією, країна - державою.
Ваша данина пам'яті - це прочитана книга про ці страшні події.
Немає коментарів:
Дописати коментар