пʼятниця, 26 квітня 2019 р.

28.04.2019 р. - Великдень

   З 15.04.2019 р. по 30.04.2019 р. представлена виставка-привітання
«Великдень всіх нас на гостини просить.
Малює сонце, полотно небес,
І крашанку, як усмішку підносить,
Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!» 
Р. Мазій










Шановні колеги!
Вітаємо зі світлим святом Великодня. 
Нехай злагода, мир та спокій панують у ваших серцях, домівках,  Україні.
Хай завжди щедрою на сходи буде наша бібліотечна нива, а в усіх наших починаннях будуть супутниками успіх і удача.
Христос Воскрес!-Воістину Воскрес!

«Чорнобиль – це крик душі, це стогін, наш сум, наш біль, наш час».

 25.04.2019 р. для учнів шкіл №220 і №260 провели вечір- зустріч «Чорнобиль – це крик душі, це стогін, наш сум, наш біль, наш час» з ліквідатором аварії на ЧАЕС Мізьком Андрієм Олександровичем.
    Пройшло 33 роки, відколи прогримів чорним дзвоном для України Чорнобиль. Тисячі людей в один момент подивилися в очі страшному лиху: вибух четвертого реактора ЧАЕС обірвав мирну і щасливу весну 1986 року. З того часу слово"Чорнобиль" звучить як синонім трагедії та людського горя. Одне слово, а містить воно стільки трагізму й невиліковних, як фізичних так і душевних, ран, котрі отруїли життя мільйонів людей. А перших ліквідаторів аварії - пожежників позбавили життя.
   Разом з тим "Чорнобиль" - це символ мужності усіх ліквідаторів, які пожертвували своїм життям, щоб приборкати "невидимого ворога" - радіаційний атом. 
Нове покоління - діти мало знають про цю страшну біду. Тому однією з головних вимог сьогодення є збереження пам'яті чорнобильської трагедії й усвідомлення її уроків.
   З цією метою провели зустріч з ліквідатором аварії на ЧАЕС Мізьком Андрієм Олександровичем - штурманом вертольоту МІ-6, полковником у відставці. Андрій Олександрович працював у зоні з 5 по 27 травня. Здійснив 11 вильотів на реактор, під час яких гасив мішками з піском та свинцем зруйнований четвертий ядерний реактор.

   
 
  Діти були вдячні і горді від того, що доторкнулися до справжньої мужності, високої і жертовної синівської любові до Матері-України. Вони з цікавістю слухали розповідь Андрія Олександровича, захоплюючись його мужністю і героїзмом, задавали йому багато запитань.
   





   
    Гучна хвиля оплесків супроводжувала розповідь героя-ліквідатора.
   

  Діти схилили голови в подяці перед ліквідаторами тієї страшної аварії та перед пам'яттю героїв, які віддали життя за те, щоб вижили інші.


четвер, 25 квітня 2019 р.

Екологічний флешмоб "Екологічні дзвони сьогодення"


 Людина і природа… Філософи, поети, художники усіх часів і народів віддали данину цій вічній і актуальній темі. Та ніколи вона не стояла так гостро, як у наші дні, коли загроза екологічної кризи нависла над людством. 

  Ми живемо на багатій, щедрій, прекрасній землі. І ми не маємо права забувати, що сьогодні просто любити природу, милуватися її красою мало. Ввійти в природу другом, бути її добрим господарем, зберегти її для майбутніх поколінь – основне завдання людства.

    Саме зараз, на весні, в час відновлення природи й оновлення душі важливо зберегти здоров'я нашої планети, щоб не лишитися миттю у хронології еволюції життя.


   
Щоб бути в гармонії з самим собою, варто бути в гармонії з природою.

    Дбати про довкілля - дбати про майбутнє.
   З цією метою 24.04.2019 р. з учнями провели екологічний флешмоб "Екологічні дзвони сьогодення". Захід був спрямований на те, щоб учні зрозуміли, що охорона довкілля залежить тільки від нас самих, і саме від нас залежить, що ми передамо у спадок своїм нащадкам: буйно-зелені ліси й повноводні ріки чи гектари спустошеної землі, не здатною виплодити навіть маленьку жовтеньку кульбабку. 

  Наголосили на тому, що навіть найменша причетність кожного із нас до посадженого, виплеканого дерева, куща чи квіточки є вагомою підтримкою життя на планеті як сьогодні, так і в майбутньому.  Вони ж дарують нам красу та кисень, без якого не могло б існувати життя на нашій планеті.


 Народна мудрість говорить:"Які люди, така й природа довкола них". І це справді так, бо тільки від нас залежить, в якому стані буде середовище, яке нас оточує. Адже чисто не там, де прибирають, а там де не смітять. Тому закликали дітей не забувати про це.
















середа, 24 квітня 2019 р.

Читацька естафета



         Читання – пожива для розуму і душі. Але виявляється, це ще й свого роду ліки. Британські нейрофізіологи з університету Сассекса дійшли висновку, що жодне заняття не розслабляє людину так, як читання книг.
  З метою популяризації читання української  художньої літератури   23.04.2019 р.   провели читацьку естафету "Прочитав сам - порадь другому".

  

 Користувачі бібліотеки пропонували один одному книжки, які вони прочитали і  які їм найбільше сподобалися.
  

  

  Як виявилося, вони не тільки люблять, читають, шанують та рекомендують один одному не лише сучасну українську художню книгу, а і класику. 

Як класична, так і сучасна література утверджує вічні цінності, правду, якою б гіркою вона не була, моральність, нагадує хто ми, чиїх батьків діти. Саме такі твори українських письменників пропонували один одному читачі.

  


  "Кобзар" Тараса Шевченка, "Кайдашева сім'я" Івана Нечуя-Левицького, твори Івана Франка і досі залишаються улюбленими книгами багатьох користувачів.


  

 Найбільш популярні серед користувачів твори таких українських письменників: В.Лиса, В. Шкляра, А.Кокотюхи, Л. Дашвара, А.Куркова, С. Талан, С. Лойко, К. Гнатко, О.Забужко та ін.
  
  Тож приходьте до бібліотеки! Читайте! Обмінюйтесь враженнями від прочитаних книжок та рекомендуйте їх іншим.  Ми завжди раді бачити вас, шановні читачі!








вівторок, 23 квітня 2019 р.

Славетні епохи України

   18 квітня 2019 року для учнів 9-х класів школи №260 був проведений історико-патріотичний лекторій "Славетні епохи України".

  


 Голова правління громадської організації "Славетні епохи України" Дурмасенко Олег Леонідович розпочав захід на патріотичній ноті - виконання Гімну України.


 Виступаючи перед учнями, Олег Леонідович наголосив на тому, що молоде покоління українців повинно знати, яким шляхом наш народ йшов до незалежності, яку ціну було сплачено за те, щоб на мапі світу з'явилася незалежна держава - Україна. Наша Батьківщина. 

   Ми повинні знати, як і навіщо жили наші предки, за що боролися, про що мріяли. Бо сучасне виростає з минулого. Українська незалежність не переривалася з часів Великої Скіфії, і що, навіть, у часи колонізації українці зберігали власну державу. А отже, наша державність має давню і безперервну традиції. Її зберігали наші предки, а значить треба її берегти і нам.

    До детального екскурсу "Славетними епохами України" долучився лектор-історик Сергій Ільчишин.

Він акцентував увагу присутніх на історії державності України та на національних видатних Героях і особистостях, які незважаючи на численні перешкоди, відчайдушно та принципово стояли до кінця за правду та волю Українського народу.

  Світлу пам'ять Героїв, які загинули за незалежність України, присутні вшанували хвилиною мовчання.



  Олег Леонідович подарував для бібліотеки плакат "Наші пращури! Наша єдність!" і "Календар патріота  2019", учням - прайси "Славетні епохи України".