З 1.12.2023 р. по 31.12.2023 р. до дня народження Григорія Савича Сковороди на абонементі організували виставку-портрет "Мудрець, замріяний філософ, до дальніх правнуків іде".
Багата та земля, що народжує філософів і поетів. Саме такою є Україна, яка дала стільки талантів! Найвизначніший серед них – Григорій Сковорода.
Є на світі долі, як яскравий спалах зорі, що крізь віки несуть спогад про людину, ідеї якої сягають такої глибини мудрості, до якої не дійшов ніхто!
Серед таких - доля Григорія Сковороди. Він став сином не лише своєї доби, а й зумів зазирнути в майбутнє, осмислити сенс буття, піднятися над буденністю.
Григорій Сковорода мужньо вистояв перед усіма життєвими спокусами: відмовився від служби при царському дворі, багатства, пропозиції стати "стовпом церкви", одруження з коханою. Він обрав свободу - матеріальну і духовну, аскетичний, зате високоморальний спосіб життя. Відзначався чистотою помислів, глибиною думок, силою волі, постійним самовдосконаленням, прагненням пізнати себе і світ. Завдяки цим чеснотам він був вищий за приземлене оточення, сповнене духовної черствості й жадоби до наживи. Воістину, світ ловив його, але не впіймав.
Постать Григорія Савича Сковороди у давній українській літературі – одна з найпомітніших. Вона належить до тих, що з плином часу дедалі більше ваблять уми поколінь. Письменник, філософ, композитор, співак, знавець багатьох мов, Сковорода дивував сучасників різнобічним талантом, енциклопедичними знаннями, відповідністю духовних устремлінь своїм вчинкам і діям. Його творчий доробок по праву є надбанням не тільки української, а й світової культури.
Сковорода – цілий світ, в якому багато цікавого і для вас. Запрошуємо відвідати нашу виставку та відкрити для себе світлицю душі Григорія Савича, щоб відчути той вплив Сковороди, який пробуджує совість, спонукає ще і ще раз замислитись над своїм призначенням у цьому світі.
Немає коментарів:
Дописати коментар