"А над світом України вишивка цвіте"
(10.02.2016 р.)
(10.02.2016 р.)
Вишивка - поширений вид декоративного й ужиткового мистецтва, невичерпне багатство творчих сил народу, вершина його мистецького хисту. У вишивці яскраво і повно розкривається душа українського народу, його споконвічне прагнення до прекрасного.
Вишивка сьогодні живе повнокровним життям, прикрашає сучасний інтер'єр, одяг, надаючи йому своєрідності й неповторності.
Щоб допомогти дітям зрозуміти багатогранність самобутності та естетичну значимість вишивки в художній культурі сучасності, відновити схеми стародавньої вишивки, спонукати їх звертатись до етнографічної літератури, провели майстер-клас в дитячо-юнацькому клубі "Світанок".
Допомогла провести майстер-клас і пізнати особливості стародавньої вишивки бібліограф ЦРБ ім.М.О.Некрасова Серебренікова Тетяна Ігорівна. Вона прийшла у власноруч вишитій сукні, чим вразила дітей і ще більше спонукала їх до такого виду творчості як вишивка.
Тетяна Ігорівна розповіла дітям про найбільш поширені види вишивки, її кольорові поєднання (червоний та синій), елементи символіки, які зустрічаються в вишиванках. Вона також розповіла про найбільш поширені види швів. Тетяна Ігорівна навчала дітей стародавній техніці вишивання - занизування, яку свого часу популяризувала видатна українська письменниця Олена Пчілка.
Техніка занизування подібна до узорного перебірного ткацтва. Узори - геометричні: ромби, квадрати, розетки.
Навіть хлопчики, які були присутні на майстер-класі, з задоволенням вчилися премудростям техніки вишивки - занизування.
Головний бібліотекар Хілько Людмила Михайлівна провела огляд літератури "Мистецтво української вишивки - життєдайне джерело творчості".
Не так багато культур у світі мають традицію вишивання. Українська в цьому сенсі - унікальна. За мовою, культурними традиціями та вишивкою у світі ідентифікують українців. Вишивка доступна кожному. То ж вчіться вишивати, вчіться виконувати узори так, як це вміють робити уславлені майстрині. Книги, які є в бібліотеці з цієї теми, допоможуть вам не тільки дізнатися про історію української вишивки від давнини до нашого часу, а і оволодіти технікою вишивки, створити самостійні композиції та орнаменти.
Немає коментарів:
Дописати коментар