Бібліотеку відкрито у 1980 році. Вона є інформаційним та культурно-освітнім закладом на Теремках ІІ.Тут можуть представити свої таланти і здібності літератори,художники, музиканти,актори - як відомі митці,так і початківці та аматори. При бібліотеці діє художня галерея "Зустріч",працює клуб дозвілля "Радість". Обслуговує користувачів на абонементі та в читальному залі.
четвер, 21 грудня 2023 р.
3 грудня - 301-річниця від дня народження Григорія Сковороди
субота, 16 грудня 2023 р.
Лекція-концерт "Музичний подарунок до новорічних свят"
Юні артисти своїми концертними номерами вітали присутніх з Різдвяно-новорічними святами.
Творчість юних обдарувань високо оцінили глядачі. Їм бурхливо аплодували.
Єлизавета Гуртова заспівала колядку "Спи, Ісусе, спи" в обробці М. Приходька та українську народну пісню в обробці Л. Ревуцького "Галя по садочку ходила".
Слова О. Хаммерстайна, музика Р. Роджерса "До-ре-мі".
четвер, 14 грудня 2023 р.
субота, 9 грудня 2023 р.
9 грудня - 160-річчя від дня народження Бориса Грінченка
четвер, 7 грудня 2023 р.
Майстер-клас "Бандура - душа народу"
Викладач музичної школи № 38 Данилова Лілія Олександрівна ознайомила присутніх з історією виникнення, видами та особливістю конструкції бандури - найулюбленішого музичного інструменту українського народу. Вона також наголосила на тому, що звучання бандури - це відгомін нашої української душі, нашої ідентичності.
Лілія Олександрівна зазначила, що співці-бандуристи, яких називали «народними гомерами України», на протязі всієї історії робили велику справу - єднали Україну та відроджували національний дух, за що завжди перебували в опалі. Так у 1932 р. було розстріляно 300 бандуристів.
Лужкова Дар'я проникливо виконала пісню "Скажи мені правду" (в обробці В. Бойка на слова Афанасьєва-Чужбинського О.).
вівторок, 5 грудня 2023 р.
5 грудня - 145-річчя від дня народження Олександра Олеся
Олександр Олесь: цікаві факти
- Вже в чотири роки Сашко навчився читати. Його дядько Василь, з яким вони жили разом, познайомив хлопця з творами М. Вовчка, Т. Шевченка і П. Куліша.
- У 11-річному віці напам'ять цитував «Кобзар» Т. Шевченка.
- Олесь захоплювався читанням зарубіжної літератури, зокрема творів Дж. Байрона.
- Самостійно освоїв болгарську, сербську, польську мови і навіть намагався вивчити хінді.
- Через відсутність коштів, Олесь не зміг закінчити навчання в Київському політехнічному інституті. Але згодом отримав освіту в галузі ветеринарної медицини і працював лікарем-ветеринаром протягом багатьох років свого життя.
- Він любив музику і грав на арфі, кобзі та лірі.
- 1919 р. він залишає рідний край. Складне життя емігранта минає в Будапешті, Відні, Берліні, Празі.
- 22 липня 1944 року, зморений нестатками емігрантського життя, хворобами та страшною звісткою про смерть свого єдиного і коханого сина Олега, замордованого у нацистському концтаборі Заксенхаузені, Олександр Олесь помирає.
- Його поховали на Ольшанському кладовищі у Празі.
- 3 січня 2017-го року Олександра Олеся перепоховали в Києві на алеї почесних поховань Лук’янівського кладовища.
В особі О. Олеся на небосхилі української культури засяяла нова зоря, що несла надію, будила свідомість та кликала до боротьби за соціальну та національну свободу.
Загалом, творча спадщина Олеся є досить об’ємною, зокрема, поезія складається з дев’яти книг. Окрім поезії, він також звертався до драматичного жанру і створив ряд драматичних поем та етюдів.
Запрошуємо вас познайомитися з творчою спадщиною справжнього патріота української землі Олександра Олеся, яка живе в серцях людей, а твори надихають і просвітлюють нові покоління.