«Геноцид ромів у Другій світовій війні»
Бібліотеку відкрито у 1980 році. Вона є інформаційним та культурно-освітнім закладом на Теремках ІІ.Тут можуть представити свої таланти і здібності літератори,художники, музиканти,актори - як відомі митці,так і початківці та аматори. При бібліотеці діє художня галерея "Зустріч",працює клуб дозвілля "Радість". Обслуговує користувачів на абонементі та в читальному залі.
четвер, 27 липня 2023 р.
середа, 26 липня 2023 р.
"Мир і дружба поєднали всіх, щоб дзвенів дитячий безтурботний сміх" (Міжнародна допомога Україні в боротьбі з російським агресором)
Із першого дня російського вторгнення міжнародна спільнота стоїть пліч-о-пліч з українським народом та Збройними силами України, роблячи свій невід’ємний внесок до наближення перемоги європейських цінностей.
Російсько-українська війна консолідувала світову спільноту в питаннях засудження та недопущення агресивних дій росії, підтримці незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, наданні політичної, військової, фінансової, гуманітарної підтримки.
Сполучені Штати Америки у 2023 р. нададуть Україні допомогу:
- $13,37 млрд – економічна та бюджетна допомога уряду України;
- $9,0 млрд – військова допомога Україні;
- $2,47 млрд – на гуманітарні цілі в Україні та країнах, які приймають українських біженців.
Як передає кореспондент УНІАН з Брюсселю, в документі, наданому представниками Європейського парламенту, зазначається, що найбільшою стала економічна допомога, яку у ЄС оцінили у 37,8 млрд євро. Ще 17 мільярдів склала допомога українським біженцям в межах країн ЄС, 15,3 мільярди – військова допомога і майже 2 мільярди – гуманітарна.
Також у документі викладена інформація щодо надання окремих видів допомоги різними країнами. Загальна сума допомоги склала 26,181 млрд. євро. Судячи з усього, ці дані не враховували допомогу біженцям та економічну допомогу, яка надавалася Єврокомісією.
Далі йдуть Франція (загалом 1,537 млрд євро), Швеція (1,4 млрд євро), Італія (1,022 млрд євро), Данія (961 млн євро), Чехія (937 млн євро), Фінляндія (899 млн євро), Австрія (767 млн євро), Іспанія (723 млн євро), Португалія (489 млн євро).
Окремо варто виділити країни Балтії, які за об’ємами знаходяться в середині списку, проте є абсолютними лідерами за співвідношенням наданої допомоги до рівня валового внутрішнього продукту. Так, Латвія надала Україні допомоги на 1,24 млрд євро, що становить 1,24% ВВП цієї країни. У Естонії цей показник склав 1,1% від ВВП (313 млн євро), а у Литви – 0,93% ВВП (486 млн євро).
Звичайні громадяни країн виходять на протести та демонстрації, спрямовані на підтримку українського народу та засудження війни.
Люди з українськими прапорами та антивоєнними плакатами виступають за мир та підтримують Україну.
З початком повномасштабного вторгнення російського агресора на територію нашої держави більшість країн світу активно допомагають біженцям з України.
Ми дякуємо нашим міжнародним партнерам за всебічну підтримку України у її боротьбі з російським агресором, а також у її прагненні стати частиною Європейського Союзу та НАТО.
Тільки разом ми зможемо отримати перемогу над країною-агресором, зупинивши російське зло та зберігши європейські цінності.
Наші партнери декларують та демонструють готовність і надалі надавати допомогу та підтримку Україні.
Тим самим не тільки наближають перемогу України, але і надають впевненість в завтрашньому дні.
"Євросоюз започатковує чотирирічну програму на 50 млрд. євро, яка зокрема, покликана фінансувати дефіцит бюджету. Програма Євросоюзу Ukraine Facility також допоможе реалізувати програму європейських реформ та змін". Денис Шмигаль
Це важливо для трансформації України та швидкої готовності вступити в ЄС.
вівторок, 25 липня 2023 р.
Лайфхак "Подаруй дитині радість!"
Щоб діти не нудьгували під час канікул, бібліотечні працівники на дитячому майданчику підготували для них цікавий лайфхак "Подаруй дитині радість!", як за допомогою долонь рук швидко і легко намалювати звірів та птахів.
Ця захоплива нетрадиційна техніка малювання їм неймовірно сподобалась. Вони з великим задоволенням включились в процес творення.
Озброївшись папером, кольоровими олівцями та фломастерами, діти з захопленням малювали жирафу, черепашку, павича, голуба, равлика, жабку, слоника та собачку.
А найголовніше - діти отримали чудові емоції, відчули себе щасливими, радісними, задоволеними та відволіклись від проблем сьогодення.
понеділок, 24 липня 2023 р.
28 липня - День хрещення Київської Русі-України
З 20.07.2023 р. по 31.07.2023 р. до свята Хрещення Русі-України в бібліотеці представлені: виставка-подія «Хрещення Русі-України – важлива віха в історії європейської цивілізації» та виставка-пам'ять «Володимир Святий в історичній пам’яті нащадків».
Хрещення Київської Русі відбулося 988 року.Усвідомлюючи позитивне значення прийняття християнства для Київської Русі, яке позначилося на всьому духовному житті суспільства та відіграло величезну роль у консолідації Київської Русі, долучило наші землі до законів добра і справедливості, принципів християнської цивілізації, зробило ключовий внесок у нашу сьогоднішню відкритість до світу, Президент України своїм Указом від 25 липня 2008 р. установив в Україні День хрещення Русі-України, що відзначається 28 липня — у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.
Утвердження християнства на Русі князем Володимиром у 988 році — тривалий складний процес, що розтягнувся у часі на багато століть, пройшовши кілька важливих стадій: спонтанного проникнення християнських ідей і цінностей до язичницького середовища, боротьби християнства та інших світових релігій за сфери впливу, проголошення християнства державною релігією Київської Русі, протистояння язичницького суспільства новій ідеології.
Загалом християнська віра з'явилася на Русі задовго до її хрещення. Українська літописна традиція знайомить нас ще з часів Андрія Первозванного, який здійснив подорож на сучасні українські землі. Згодом спробу навернути християн у православну віру у 867 році зробив князь Аскольд. Потім хрещення Київської Русі відбувалося за рівноапостольної княгині Ольги - бабусі Володимира. І тільки князеві Володимиру вдалося закріпити християнство в статусі державної релігії.
Запровадження християнства мало позитивні наслідки для розвитку Київської Русі не тільки в культурному та духовному плані. Воно зміцнило авторитет і владу князя, сприяло розбудові держави. Тіснішими стали стосунки Володимира, який вже належав до християнської родини правителів, з іншими монархами. Прийняття християнства мало позитивні наслідки й для внутрішнього життя країни. Оскільки вчення візантійської церкви підтримувало монарше право на владу, київські князі знайшли в ній ту ідеологічну опору, якої раніше не мали. Християнство стимулювало розвиток законодавства на Русі.
Згідно з історичними даними, після хрещення Київської Русі князь Володимир почав влаштовувати при дворі свята і благодійні обіди для простих людей, а також почав будівництво християнських храмів. Одними з перших з’явилися Десятинна церква, на яку князь виділив десяту частину своїх доходів, і Межигірський Спасо-Преображенський чоловічий монастир. При церквах почали відкриватися школи та бібліотеки. У Десятинній церкві був похований князь Володимир і його християнська дружина Анна.
У момент хрещення Київської Русі виник дефіцит грошей в державі. У зв’язку з цим почали з’являтися перші гривні, відлиті з монет, які раніше вийшли з обігу. Зразками для них послужили візантійські монети того часу. На золотих монетах - златниках зображено князя Володимира, що сидить на престолі із короною на голові.
З прийняттям нової релігії Київська Русь увійшла в сім'ю християнських народів Європи, долучилася до християнської культури та цивілізації. За часів правління Великого князя Володимира Київська Русь досягла небувалого розквіту.
четвер, 20 липня 2023 р.
Із циклу заходів "Читай українською! Говори українською!"
Вірш Віолетти Дворецької "Любімо рідну мову!" у виконанні користувачки бібліотеки Денисенко Любові Олексіївни
понеділок, 17 липня 2023 р.
16 липня - 115 - річчя від дня народження Василя Барки
середа, 12 липня 2023 р.
Із циклу заходів "Читай українською! Говори українською!"
Флешмоб "Українська книга в руках молодих"
Українська мова - фундамент держави, нашої незалежності, національної консолідації, миру. Це всі добре розуміють. Рівень мовної самоідентичності українців постійно зростає. А війна ще більше прискорила цей процес та поставила остаточну і переконливу крапку у мовному питанні. Українська мова стала мірилом національної свідомості, спротивом ворогу та наближенням нашої перемоги. Більшість українців, особливо молодь, стали говорити і читати українською мовою.
Молодь розуміє, що їй будувати щасливу, високорозвинену європейську державу. Вона прагне вдосконалюватися, розвиватися духовно і фізично. А щасливу і успішну людину формує книга.
В тренді читання молодих користувачів класична та сучасна українська художня література, навчальна та фахова література, книги з психології, економіки, історії, педагогіки.
Приходьте до бібліотеки! Читайте! Кращі українські книги у вашому розпорядженні. Ви обов'язково знайдете книги, які допоможуть подолати проблеми, змінитись на краще, навчитись критично мислити, бути успішними і щасливими.