Бібліотеку відкрито у 1980 році. Вона є інформаційним та культурно-освітнім закладом на Теремках ІІ.Тут можуть представити свої таланти і здібності літератори,художники, музиканти,актори - як відомі митці,так і початківці та аматори. При бібліотеці діє художня галерея "Зустріч",працює клуб дозвілля "Радість". Обслуговує користувачів на абонементі та в читальному залі.
четвер, 21 грудня 2023 р.
3 грудня - 301-річниця від дня народження Григорія Сковороди
субота, 16 грудня 2023 р.
Лекція-концерт "Музичний подарунок до новорічних свят"
Юні артисти своїми концертними номерами вітали присутніх з Різдвяно-новорічними святами.
Творчість юних обдарувань високо оцінили глядачі. Їм бурхливо аплодували.
Єлизавета Гуртова заспівала колядку "Спи, Ісусе, спи" в обробці М. Приходька та українську народну пісню в обробці Л. Ревуцького "Галя по садочку ходила".
Слова О. Хаммерстайна, музика Р. Роджерса "До-ре-мі".
четвер, 14 грудня 2023 р.
субота, 9 грудня 2023 р.
9 грудня - 160-річчя від дня народження Бориса Грінченка
четвер, 7 грудня 2023 р.
Майстер-клас "Бандура - душа народу"
Викладач музичної школи № 38 Данилова Лілія Олександрівна ознайомила присутніх з історією виникнення, видами та особливістю конструкції бандури - найулюбленішого музичного інструменту українського народу. Вона також наголосила на тому, що звучання бандури - це відгомін нашої української душі, нашої ідентичності.
Лілія Олександрівна зазначила, що співці-бандуристи, яких називали «народними гомерами України», на протязі всієї історії робили велику справу - єднали Україну та відроджували національний дух, за що завжди перебували в опалі. Так у 1932 р. було розстріляно 300 бандуристів.
Лужкова Дар'я проникливо виконала пісню "Скажи мені правду" (в обробці В. Бойка на слова Афанасьєва-Чужбинського О.).
вівторок, 5 грудня 2023 р.
5 грудня - 145-річчя від дня народження Олександра Олеся
Олександр Олесь: цікаві факти
- Вже в чотири роки Сашко навчився читати. Його дядько Василь, з яким вони жили разом, познайомив хлопця з творами М. Вовчка, Т. Шевченка і П. Куліша.
- У 11-річному віці напам'ять цитував «Кобзар» Т. Шевченка.
- Олесь захоплювався читанням зарубіжної літератури, зокрема творів Дж. Байрона.
- Самостійно освоїв болгарську, сербську, польську мови і навіть намагався вивчити хінді.
- Через відсутність коштів, Олесь не зміг закінчити навчання в Київському політехнічному інституті. Але згодом отримав освіту в галузі ветеринарної медицини і працював лікарем-ветеринаром протягом багатьох років свого життя.
- Він любив музику і грав на арфі, кобзі та лірі.
- 1919 р. він залишає рідний край. Складне життя емігранта минає в Будапешті, Відні, Берліні, Празі.
- 22 липня 1944 року, зморений нестатками емігрантського життя, хворобами та страшною звісткою про смерть свого єдиного і коханого сина Олега, замордованого у нацистському концтаборі Заксенхаузені, Олександр Олесь помирає.
- Його поховали на Ольшанському кладовищі у Празі.
- 3 січня 2017-го року Олександра Олеся перепоховали в Києві на алеї почесних поховань Лук’янівського кладовища.
В особі О. Олеся на небосхилі української культури засяяла нова зоря, що несла надію, будила свідомість та кликала до боротьби за соціальну та національну свободу.
Загалом, творча спадщина Олеся є досить об’ємною, зокрема, поезія складається з дев’яти книг. Окрім поезії, він також звертався до драматичного жанру і створив ряд драматичних поем та етюдів.
Запрошуємо вас познайомитися з творчою спадщиною справжнього патріота української землі Олександра Олеся, яка живе в серцях людей, а твори надихають і просвітлюють нові покоління.
середа, 22 листопада 2023 р.
25 листопада - День пам'яті жертв Голодоморів і 90-ті роковини Голодомору 1932–1933 років в Україні
понеділок, 20 листопада 2023 р.
Лекція-концерт "Герої не плачуть, герої стоять плечем до плеча і обличчям до неба!"
Катерина Корогод виконала пісню "Сіла птаха" (музика Ігоря Поклада, слова Юрія Рибчинського).
Заслужена артистка України Валентина Іваненко підкорила аудиторію гарним, мелодійним виконанням мелодії невідомого автора в обробці Віктора Грицишина "Тебе оспівуєм" та "Алилуя" Ігоря Соневицького.
Завідувач кафедри суспільних наук, доктор філософських наук, професор, академік АНВОУ, УАПН, зхаслужений працівник освіти України Баранівський Василь Федорович подякував артистам за гарно проведену лекцію-концерт та наголосив, що такі заходи сприяють громадській свідомості та патріотизму і, що діти є гідними продовжувачами слави, подвигу і гідності Героїв Майдану.
вівторок, 14 листопада 2023 р.
21 листопада - День Гідності та Свободи
З 15.11.2024 р. по 30.11.2024 р. до Дня Гідності та Свободи в читальному залі представлена виставка-ствердження «Наш дух не зламати, свободу не вбити!» та біля неї провели патріотичну бесіду.
Українці споконвіку мужньо виборювали право жити гідно, незалежно та вільно.
Завдяки їх мужності, відвазі, стійкості та громадянському подвигу, Гідність і Свобода в Україні стали невід'ємною рушійною силою для українського народу.
І знову наша Україна змушена вести боротьбу з російським агресором за свою незалежність, за суверенну Україну, за Гідність та Свободу. І знову український народ згуртувався і вступив в бій з ворогом, щоб назавжди здолати його.
Перемога буде за нами! Наш народ непереможний. Ми ніколи не стояли і ніколи не стоятимемо на колінах.
Слава Україні! Героям слава!
середа, 8 листопада 2023 р.
"Музика - душа моя" - концерт учнів музичної школи № 38
Святкову програму вела концертмейстер та викладач Бурилко Алла Михайлівна.
Ансамбль "Співаночка" виконав пісні: "Над Україною" (музика О. Луценко, слова М. Безушко), "Музика Vivat" (слова і музика Алли Бурилко), "Козацька слава" (слова О. Вратарьова, музика О. Злотника), "Мир над Україною" (музика Р. Квінта, слова П. Маги).
На бандурі пісню в обробці В. Бойка, на слова Афанасьєва-Чужбинського О. "Скажи мені правду" виконала Лужкова Дар'я.
На саксофоні Серафим Завалко виконав мелодію Френсіса Лея "Lave Story".
Апофеозом вечора було виконання ансамблем "Співаночка" патріотичної пісні "Мир над Україною" (музика Р. Квінта, слова П. Маги).
Ця пісня до сліз зворушила найпотаємніші струни сердець глядачів, так як найзаповітніші мрії і бажання українців - перемога і мир в Україні.
понеділок, 6 листопада 2023 р.
9 листопада - Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва
Свято засноване, щоб вшанувати професіоналів та аматорів, які присвятили себе благородній справі - відтворенню, збереженню та примноженню неоціненних культурних скарбів нашого народу.
Культура є ефективним консолідуючим фактором.
Українська культура, створена тисячоліттями та побудована на національних цінностях і пріоритетах, була і лишається яскравим явищем світової культури.
Запрошуємо вас здійснити книжкову мандрівку у світ української культури, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів і зберегти свою самобутність та первісну чистоту.
Через віхи життя і діяльності провідних діячів культури вам відкриється панорама культурного розвитку та досягнення культури України у ХХ столітті.
середа, 1 листопада 2023 р.
1 листопада - День народження Європейського Союзу
Те, що починалося як економічний проєкт, спрямований на підвищення рівня життя в післявоєнній Європі, призвело до створення найбільшої у світі зони єдиного ринку, де люди, товари, послуги та капітал можуть вільно пересуватися. Протягом десятиліть ЄС розширив свою сферу діяльності, де співпраця між країнами приносить кращі результати. Країни, які входять до ЄС, вірять, що, працюючи разом, вони стають сильнішими та краще здатні протистояти великим викликам сьогодення.
Факт кандидатства змінює вектор розвитку України. Це не тільки реформи у всіх сферах діяльності, які ми повинні здійснити, а й отримання додаткової мотивації до швидкої перемоги, непорушного миру в нашій державі, а також джерела фінансування для повоєнної України.
понеділок, 23 жовтня 2023 р.
Із циклу заходів "Читай українською! Говори українською!"
Користувачка бібліотеки Денисенко Любов Олексіївна прочитала вірш Віолетти Дворецької "Слава Слову".
середа, 18 жовтня 2023 р.
27 жовтня - День української писемності та мови
Згідно з Указом Президента України №455/2023 від 28 липня 2023 року, День української писемності та мови в цьому році відзначається 27 жовтня.
З нагоди свята з 16.10.2023 р. по 30.10.2023 р. в бібліотеці представлена виставка-ствердження "Слово й мова наша зброя у захисті національної ідентичності й духовного суверенітету".
Мова - це великий скарб, який треба шанувати, оберігати і постійно збагачувати.
Рідна мова єднає націю і є не лише засобом спілкування, а й нашою історією, нашим минулим і майбутнім. Український народ на протязі багатьох віків творив рідну мову та боровся за її збереження, адже мова живе поки живе народ.
Шановні користувачі! Пропонуємо вашій увазі ознайомитись з матеріалами нашої виставки, на якій представлені книги з історії та культури української мови.
Плекаймо і любімо рідну мову, піклуймося про неї, захищаймо, розкриваймо для себе її велич та могутню силу! Адже мова - це наша зброя у боротьбі з ворогом.