Бібліотеку відкрито у 1980 році. Вона є інформаційним та культурно-освітнім закладом на Теремках ІІ.Тут можуть представити свої таланти і здібності літератори,художники, музиканти,актори - як відомі митці,так і початківці та аматори. При бібліотеці діє художня галерея "Зустріч",працює клуб дозвілля "Радість". Обслуговує користувачів на абонементі та в читальному залі.
У листопаді-грудні 2021 року виповнюється 100 років Другого Зимового
походу Армії Української Народної Республіки – останньої спроби збройним
шляхом повернути втрачену Україною державність. Водночас Україна вшановує вояків Армії УНР, розстріляних біля містечка Базар.
Другий Зимовий похід Армії УНР/Листопадовий рейд – партизансько-повстанська операція Армії УНР у жовтні–грудні 1921 року, організована, щоб
підняти збройне повстання проти більшовицької влади та відновити українську
державність.
Книга В. Вериги "Листопадовий рейд" присвячена подіям осені 1921 року - Листопадовому рейду УПА під командуванням генерал-хорунжого Юрка Тютюнника та героям, які власним життям довели свою любов до України. Жертва їхнього життя є найкращим доказом, що в українському народі не бракувало і не бракує відданих патріотів, не бракувало любові до рідного краю, зокрема бажання жити вільно.
В книзі "Другий Зимовий похід: Листопадовий рейд. Базар" ви маєте нагоду ознайомитися зі свідками та учасниками складних, трагічних, героїчних часів становлення української державності - Другого Зимового походу або, як його називають, Листопадового рейду. Рейд зазнав невдачі і завершився трагедією під містечком Базар - розстрілом 359 взятих у полон повстанців. Ця страта стала першою масовою позасудовою розправою радянських каральних органів над українцями в часи революції.
Другий Зимовий похід став героїчною сторінкою історії українського
державотворення. Він не приніс очікуваних результатів – підняти
загальноукраїнське збройне повстання не вдалося. Але відвага і самопожертва
учасників рейду є взірцем виконання обов’язку перед народом і державою.
Немає коментарів:
Дописати коментар