"Завдяки історичній пам'яті людина стає особистістю, народ - нацією, країна - державою." М. Грушевський
11 квітня у всьому світі відзначається пам'ятна дата - Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів.
З 5.04.2021 р. по 20.04.2021 р. до цієї трагічної дати в бібліотеці представлена виставка-реквієм "Табори смерті – геноцид проти людства."
Таборами смерті називають нацистські концентраційні табори.
Виставка розповідає про причини та наслідки створення нацистських концентраційних таборів, про кількість їх жертв, які навіки залишилися у безіменних могилах чи печах крематоріїв, про історії людей, які пройшли через це пекло і вижили, але не змирилися з роллю рабів нацизму, не втратили людської гідності. На прикладі їх життя ми ще раз переконуємося, що навіть такій злочинній системі, як нацистським концтаборам не вдалося зламати людей, особливо незламний дух українського народу та його генетичну здатність здолати будь-які випробування.
Не минула доля і українську землю. Під час війни Україна також вкрилася мережею концтаборів та гетто.
Видання присвячено одній із маловідомих сторінок Другої світової війни - трагедії радянських військовополонених на окупованих землях України в 1941-1944 рр. На основі документів та архівних матеріалів автор розкриває причини і суть цієї трагедії, жертвами якої стали мільйони як наших співвітчизників, так і представників інших народів колишнього СРСР. Повість написана на основі розповідей колишніх в'язнів концтабору.
Герой роману Б. Пахора "Важка весна" Радко Субан, словенець із Трієста, навесні 1945 року прибуває до санаторію для хворих на сухоти в передмісті Парижа. Позаду - важкі часи гоніння на словенців у нацистській Італії, робота санітаром у німецькому таборі смерті, попереду - лікування в санаторії, повернення до мирного життя та кохання.
Більше про нацистські концентраційні табори ви зможете дізнатися, ознайомившись детальніше з виставкою після закінчення локдауну.
Тільки зберігаючи пам'ять про ті страшні події і віддаючи шану загиблим і тим, хто вижив у тому пеклі людям, можна сподіватися на те, що подібне більше не повториться в людській історії.
Вічна пам'ять загиблим у концентраційних таборах. Не дай, Боже, щоб таке коли-небудь повторилося...
Немає коментарів:
Дописати коментар