Майстер-клас
"Великодній сувенір"
Бібліотеку відкрито у 1980 році. Вона є інформаційним та культурно-освітнім закладом на Теремках ІІ.Тут можуть представити свої таланти і здібності літератори,художники, музиканти,актори - як відомі митці,так і початківці та аматори. При бібліотеці діє художня галерея "Зустріч",працює клуб дозвілля "Радість". Обслуговує користувачів на абонементі та в читальному залі.
З нагоди Всесвітнього дня охорони праці з 15.04.2021 р. по 30.04.2021 р. в бібліотеці організована книжкова викладка "Охорона праці в Україні".
Феномен популярності Шарлотти Бронте пояснити неможливо. Письменниця володіла тим, що Гете називає секретом генія - здатністю відображати все, що їй довелося бачити і відчувати. Тому її творчість, наче магніт, з кожним роком притягує нових шанувальників.
Наша бібліотека має добірку книг письменниці, яку ми вам з радістю представляємо у день її 205-річного ювілею.
Вікторіанська Англія: вихована, стримана і юна сирота на ім'я Джен Ейр отримала місце гувернантки в маєтку Торнфілд.
Після восьми років, проведених в пансіонаті, життя в маєтку їй здалося справжнім щастям. Але яка доля чекає на Джен Ейр? Ви дізнаєтесь, прочитавши цю книгу.
Чорнобиль... Чорний біль нашої землі. Скільки б не минуло років, все одно це слово відлунюватиме нам чорним вогнищем вічної скорботи. Ця величезна трагедія в нашому житті знайшла відображення у творчості багатьох письменників, які стали своєрідними літописцями подій 26 квітня 1986 року. Художнім словом вони розкрили болючу правду про чорнобильську катастрофу та її жахливі наслідки. Художні твори не дають приспати нашу пам'ять. Вони, як той дзвін, б'ють на сполох, щоб ми були обачнішими в наших відносинах із грізним атомом. По болючих свіжих слідах аварії з'явились твори - хроніки: Ю. Щербак "Чорнобиль", В. Яворівський "Марія з полином наприкінці століття", Б. Олійник "Сім", І. Драч "Чорнобильська мадонна".
"Чорнобильська Мадонна" — це соціально-філософська поема Івана Драча, у якій автор розкриває проблему трагедії на Чорнобильській АЕС. Вважається чи не найзначнішим твором усіх літератур на апокаліптичну тему.
У поемі Іван Драч змальовує нетрадиційний образ Мадонни. Автор переосмислює мотиви і постаті біблійного сюжету, інтерпретуючи їх по-новому. Якщо образ Мадонни віддавна трактувався лише у світлих, радісних тонах, то у Івана Драча Мадонна — то зболена, збожеволіла мати, якій так і не вдалося народити свого хлопчика, свого сина.
Тема чорнобильської трагедії хвилює письменників і досі.
Пропонуємо вашій увазі виставку одного жанру "Історичні постаті в художній літературі", яка експонується в бібліотеці з 1.04.2021 р. по 30.04.2021 р.
Українські письменники крізь призму життєдіяльності відомих історичних осіб показали і висвітлили героїчні сторінки історії України, починаючи з Київської Русі і до наших днів.
Особливо увагу письменники акцентували на будівничих державності України, носіїв загальнолюдських цінностей.
Щоб ви могли поглибити свої знання про найвеличніші постаті історії України, ми запрошуємо вас ознайомитися з нашою виставкою після закінчення локдауну.
Благовіщення Пресвятої Богородиці - день, з якого почалося все найкраще на землі: перша звістка про Христа, весна і благодать Господня.
Свято Благовіщення означає добру, радісну звістку.
В день Благовіщення Діві Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про прийдешнє народження Ісуса Христа: "Радуйся Благодатна, Господь з тобою!"
Символом Благовіщення вважається біла лілія - символ непорочності, чистоти і святості.
Одним із символів Благовіщення є білі голуби на блакитному небі, які уособлюють благу звістку, що нам зараз особливо актуально, так як український народ чекає звістку про настання миру в Україні.
Це свято надихало художників на світові шедеври.
Особливо активно сюжет зустрічі Діви Марії з архангелом зображували в епоху Середньовіччя і Ренесансу. Він присутній в роботах багатьох визначних художників: Боттічеллі, Леонардо да Вінчі, Караваджо, ван Ейка, Донателло та ін. Так, як в усі віки цінувались такі людські риси, як непорочність, чистота і святість, тому майже в усіх роботах цих майстрів присутній символ Благовіщення – біла лілія.
"Завдяки історичній пам'яті людина стає особистістю, народ - нацією, країна - державою." М. Грушевський
11 квітня у всьому світі відзначається пам'ятна дата - Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів.
З 5.04.2021 р. по 20.04.2021 р. до цієї трагічної дати в бібліотеці представлена виставка-реквієм "Табори смерті – геноцид проти людства."
Таборами смерті називають нацистські концентраційні табори.
Виставка розповідає про причини та наслідки створення нацистських концентраційних таборів, про кількість їх жертв, які навіки залишилися у безіменних могилах чи печах крематоріїв, про історії людей, які пройшли через це пекло і вижили, але не змирилися з роллю рабів нацизму, не втратили людської гідності. На прикладі їх життя ми ще раз переконуємося, що навіть такій злочинній системі, як нацистським концтаборам не вдалося зламати людей, особливо незламний дух українського народу та його генетичну здатність здолати будь-які випробування.
Не минула доля і українську землю. Під час війни Україна також вкрилася мережею концтаборів та гетто.
Видання присвячено одній із маловідомих сторінок Другої світової війни - трагедії радянських військовополонених на окупованих землях України в 1941-1944 рр. На основі документів та архівних матеріалів автор розкриває причини і суть цієї трагедії, жертвами якої стали мільйони як наших співвітчизників, так і представників інших народів колишнього СРСР. Повість написана на основі розповідей колишніх в'язнів концтабору.
Герой роману Б. Пахора "Важка весна" Радко Субан, словенець із Трієста, навесні 1945 року прибуває до санаторію для хворих на сухоти в передмісті Парижа. Позаду - важкі часи гоніння на словенців у нацистській Італії, робота санітаром у німецькому таборі смерті, попереду - лікування в санаторії, повернення до мирного життя та кохання.
Більше про нацистські концентраційні табори ви зможете дізнатися, ознайомившись детальніше з виставкою після закінчення локдауну.
Тільки зберігаючи пам'ять про ті страшні події і віддаючи шану загиблим і тим, хто вижив у тому пеклі людям, можна сподіватися на те, що подібне більше не повториться в людській історії.
Вічна пам'ять загиблим у концентраційних таборах. Не дай, Боже, щоб таке коли-небудь повторилося...