З 11.01.2021 р. по 29.01.2021 р. до цієї знаменної дати в бібліотеці представлена виставка-хронологія "Майбутня доля мислилась соборно".
Акт Злуки став свідченням єдності всіх частин України, свідченням прагнення жити єдиною сім'єю на об'єднаній Україні наддніпрянців і галичан, слобожанців і волиняків, поліщуків і кримчан, донеччан і причорноморців, закарпатців і буковинців...
Боротьба за українську самостійну соборну державу - найбільш яскрава сторінка визвольних змагань українського народу.
Ще з самої давнини завжди простежувалося прагнення до єдності українського народу.Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часів Київської Русі.
Українська соборність за часів Галицько-Волинського князівства в окремі періоди охоплювала майже всі етнічні землі нашого народу.
Але і після того, як припинила існування Галицько-Волинська держава, ідею самостійності і соборності підхопило українське козацтво. Саме через козацтво широкі маси вбачали можливість повернути собі право бути господарем на своїй прабатьківській землі.
Свої соборницькі погляди Богдан Хмельницький чітко виклав перед польськими комісарами в лютому 1649 року в Переяславі, який вважав Львів, Холм і Галич українською землею.
Не зважаючи на те, що в другій половині ХVІІ ст. Москва і Варшава розірвали Україну по Дніпру, ідея соборності нашої держави продовжувала існувати.
Українське соборництво виразно проявляється в програмових засадах кирило-мефодіївців, "Руській трійці".
Соборнісь України у новітній історії нашої держави посідає особливе місце, адже вона стала першим виявом становлення сучасної політичної нації, її прагнення до культурної і політичної єдності. Україна об'єдналася в єдину державу. Ця доленосна подія сформувала підгрунтя для подальшої боротьби нашого народу за свободу та незалежність.
Тож лише в єдності наших спільних дій, соборності наших душ, ми побудуємо потужну, багату, вільну і демократичну державу, яка займе гідне місце серед найрозвиненіших країн світу.
Немає коментарів:
Дописати коментар