До цієї ювілейної дати у бібліотеці представлена виставка-ювілей "Дивосвіт Василя Касіяна".
Життєвий та творчий шлях Василя Ілліча цікавий і досить складний. Про своє життя він писав так: "Я народився в кінці минулого віку, коли на землях нашого Покуття ще зберігались народні звичаї від найдавніших часів.
Дитиною і підлітком наслухався багато старовинних пісень, повір'їв, веснянок, колядок, бачив дуже давні ігри і танці - усе, що належить до скарбів духовної, самобутньої творчості народу, із цього чистого джерела пив усе своє життя".
Художник жив у тоталітарному суспільстві й тому повинен був відображати свою епоху, втілювати її суспільні ідеали. Та попри все провідним лейтмотивом творчості Василя Касіяна була Україна, український народ, його історія, біль і страждання та надія на кращу долю.
Про його любов до Батьківщини писав Ярема Гоян:"Україна, як свята молитва, зоріла із серця".
Митець із когорти ренесансних титанів праці, син української нації Василь Касіян жертовно працював і жив для України, графічним штрихом вирізьбив на скрижалях часу живий портрет своєї епохи, а вершиною мистецького храму височіє, мов собор, славна Шевченкініана.
"Поезія Кобзаря стала поезією праці художника... Мабуть, ніхто з українських художників не створював шевченківських образів такої сили, ніхто ще не проник так глибоко у філософський зміст поезії Кобзаря, ні для кого вона не стала настільки органічною, як для Василя Касіяна", - писав художник М. Глущенко.
Погляньте, будь ласка, на портрет великого Поета на обкладинці книги, намальований великим Художником. Шевченко ніби заглядає в душу кожного із нас ясновидящим зором Пророка ми і ніби чуємо пророчі слова його "Заповіту".
"І мене в сім'ї великій
В сім'ї вольній, новій,
Не забудьте пом'янути
Незлим тихим словом".
"Велика портретна галерея видатних діячів української і світової культури - скарбниця касіянівської іконографії".
Ярема Гоян
Великому художнику України Ярема Гоян присвятив своє есе "Диво Касіяна".
Немає коментарів:
Дописати коментар