Бесіда-пам'ять
"Трагедія Голокосту: пам'ять заради майбутнього"
Бібліотеку відкрито у 1980 році. Вона є інформаційним та культурно-освітнім закладом на Теремках ІІ.Тут можуть представити свої таланти і здібності літератори,художники, музиканти,актори - як відомі митці,так і початківці та аматори. При бібліотеці діє художня галерея "Зустріч",працює клуб дозвілля "Радість". Обслуговує користувачів на абонементі та в читальному залі.
Бесіда-пам'ять
"Трагедія Голокосту: пам'ять заради майбутнього"
До цієї дати з 11.01.2021 р. по 29.01.2021 р. в бібліотеці представлена виставка-пам'ять "Голокост: пам'ять во спасіння".
Роман здобув премію «Книги року ВВС» у 2012 році.
З 11.01.2021 р. по 29.01.2021 р. до цієї знаменної дати в бібліотеці представлена виставка-хронологія "Майбутня доля мислилась соборно".
Акт Злуки став свідченням єдності всіх частин України, свідченням прагнення жити єдиною сім'єю на об'єднаній Україні наддніпрянців і галичан, слобожанців і волиняків, поліщуків і кримчан, донеччан і причорноморців, закарпатців і буковинців...
Боротьба за українську самостійну соборну державу - найбільш яскрава сторінка визвольних змагань українського народу.
Ще з самої давнини завжди простежувалося прагнення до єдності українського народу.Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часів Київської Русі.
Українська соборність за часів Галицько-Волинського князівства в окремі періоди охоплювала майже всі етнічні землі нашого народу.
Але і після того, як припинила існування Галицько-Волинська держава, ідею самостійності і соборності підхопило українське козацтво. Саме через козацтво широкі маси вбачали можливість повернути собі право бути господарем на своїй прабатьківській землі.
Свої соборницькі погляди Богдан Хмельницький чітко виклав перед польськими комісарами в лютому 1649 року в Переяславі, який вважав Львів, Холм і Галич українською землею.
Не зважаючи на те, що в другій половині ХVІІ ст. Москва і Варшава розірвали Україну по Дніпру, ідея соборності нашої держави продовжувала існувати.
Українське соборництво виразно проявляється в програмових засадах кирило-мефодіївців, "Руській трійці".
Соборнісь України у новітній історії нашої держави посідає особливе місце, адже вона стала першим виявом становлення сучасної політичної нації, її прагнення до культурної і політичної єдності. Україна об'єдналася в єдину державу. Ця доленосна подія сформувала підгрунтя для подальшої боротьби нашого народу за свободу та незалежність.
Тож лише в єдності наших спільних дій, соборності наших душ, ми побудуємо потужну, багату, вільну і демократичну державу, яка займе гідне місце серед найрозвиненіших країн світу.
Народознавча бесіда
«Там на річці, на Йордані
Там Господь
Христос хрестився,
З рук Хрестителя
Івана
Л. Каденюк
Каденюк організував два вечори української пісні у виконання Дмитра Гнатюка "Два кольори", "Черемшина", Софії Ротару з піснею "Мій рідний край", а також піснями Назарія Яремчука.
За словами Леоніда Костянтиновича: "Американцям так сподобалися наші пісні, що вони почали вивчати українську мову".
Разом з його американськими колегами проводив експерименти з трьома видами рослин: ріпою, соєю і мохом. Зокрема, вони вивчали, як стан невагомості впливає на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка тощо.
Якщо порахувати загальну кількість часу, який космонавт провів у небі, цей показник перевищить 2400 годин. Тобто, Каденюк відпрацював в небі 100 повних діб без посадки.
Шановні користувачі!
Згідно Постанови Кабінету Міністрів «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» № 1236 від 09 грудня 2020 р. на період локдауну з 08 січня по 25 січня 2021 року бібліотека працює в режимі без відвідувачів.
Зв'язатися з нами можна
за телефоном: (044) 250-05-64
Адміністрація ЦБС Голосіївського району
До цієї ювілейної дати у бібліотеці представлена виставка-ювілей "Дивосвіт Василя Касіяна".
Життєвий та творчий шлях Василя Ілліча цікавий і досить складний. Про своє життя він писав так: "Я народився в кінці минулого віку, коли на землях нашого Покуття ще зберігались народні звичаї від найдавніших часів.
Дитиною і підлітком наслухався багато старовинних пісень, повір'їв, веснянок, колядок, бачив дуже давні ігри і танці - усе, що належить до скарбів духовної, самобутньої творчості народу, із цього чистого джерела пив усе своє життя".
Художник жив у тоталітарному суспільстві й тому повинен був відображати свою епоху, втілювати її суспільні ідеали. Та попри все провідним лейтмотивом творчості Василя Касіяна була Україна, український народ, його історія, біль і страждання та надія на кращу долю.
Про його любов до Батьківщини писав Ярема Гоян:"Україна, як свята молитва, зоріла із серця".
Митець із когорти ренесансних титанів праці, син української нації Василь Касіян жертовно працював і жив для України, графічним штрихом вирізьбив на скрижалях часу живий портрет своєї епохи, а вершиною мистецького храму височіє, мов собор, славна Шевченкініана.
"Поезія Кобзаря стала поезією праці художника... Мабуть, ніхто з українських художників не створював шевченківських образів такої сили, ніхто ще не проник так глибоко у філософський зміст поезії Кобзаря, ні для кого вона не стала настільки органічною, як для Василя Касіяна", - писав художник М. Глущенко.
Погляньте, будь ласка, на портрет великого Поета на обкладинці книги, намальований великим Художником. Шевченко ніби заглядає в душу кожного із нас ясновидящим зором Пророка ми і ніби чуємо пророчі слова його "Заповіту".
"І мене в сім'ї великій
В сім'ї вольній, новій,
Не забудьте пом'янути
Незлим тихим словом".
"Велика портретна галерея видатних діячів української і світової культури - скарбниця касіянівської іконографії".
Ярема Гоян
Великому художнику України Ярема Гоян присвятив своє есе "Диво Касіяна".