середа, 20 грудня 2017 р.

"Святий Миколаю, дай щастя і миру любій Україні."

19.12.2017 р.

  Святий Миколай чудотворець належить до найвизначніших святих християнської церкви. 
   День Святого Миколая - особливе свято. Всі його чекають з нетерпінням, щоб попросити здійснення своїх найзаповітніших мрій, бо кожен знає, що він за свого життя був добродієм для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку в біді, або в радощах. З особливим нетерпінням чекають на день пам'яті цього доброго святителя діти, бо для них, насамперед - це свято веселощів та подарунків.


  Таким подарунком дітям була святкова композиція "Ой хто, хто Миколая любить" хору дітей "Зірниця" середньої школи № 132 та ансамблю "Мальви" вокальної студії освітньо- культурного центру "Шанс".

  


  Всім дуже сподобався яскравий виступ маленьких артистів.



   



  Щиро раділа виступу своїх підопічних та пишалася їх талантом керівник Кузів Оксана Орестівна.


  

Діти взяли активну участь у вікторині "Зимова круговерть", яку провела бібліотекар Крута Вікторія.
Вона розпочала вікторину усім відомим прислів'ям "Хто багато читає, той багато знає" та закликала, щоб діти зробили книгу супутником свого життя і тоді усі конкурси вони завжди виграватимуть.










понеділок, 18 грудня 2017 р.

Майстер-клас з виготовлення новорічної іграшки

17.12.2017 р.

   Новий Рік - свято, яке приходить у наш дім з ялинкою. 
Здивувати рідних і прикрасити ялинку можна виготовленими власноруч ялинковими прикрасами.
    Прекрасному дійству - створення іграшок, якими можна не тільки милуватися, а і дарувати іншим, навчала дітей Красножон Катерина.
   Для майстер-класу використовували поліетиленовий пакет з застібкою, пластикову трубочку та пінопласт, який є дуже піддатливим і зручним для творчості матеріалом.





середа, 13 грудня 2017 р.

Майстер-клас з виготовлення Різдвяного янгола


10.12.2017 р.


     Очікування та підготовка до Різдва — радісний процес. Звичайно, хочеться придбати для близьких приємні подарунки. Найкращі подарунки - це подарунки зроблені власними руками. 

    Традиційними елементами даного свята є зірки, янголи, дзвіночки і свічки. 

    Вважається, що домівку повинні оберігати 3 янголи: білий – різдвяний, червоний – пасхальний і зелений, що символізує Трійцю. 

   Янголи – це наш потенціал, що є всередині, але ще не проявлений.

   Коли ми створюємо власного янгола, то пробуджуємо ці іскри в собі, вдихаємо в них життя.



 Красножон Катерина
залюбки погодилася провести майстер-клас з виготовлення янгола в техніці орігамі.

     Випромінюючи доброту і позитив, вона навчила дівчаток виготовляти янгола.




   

Історико-культурні скарби Криму

З 4.12.2017 р. по 30.12.2017 р. в читальному залі бібліотеки представлена книжкова виставка.

   Крим вважається одним з найкрасивіших куточків України. Протягом багатьох століть на кримській землі відбувалися бурхливі історичні події. Люди пов'язували ці події з численними пам'ятками матеріальної і духовної культури Криму.

   Існує 7 історико-культурних чудес Криму: 
1. Воронцовський палац, який був побудований в 1848 році і слугував літньою резиденцією генерал-губернатора і графа М. С. Воронцова. Сьогодні в парадних залах палацу проводяться екскурсії, які знайомлять відвідувачів з побутом власників палацу і атмосферою царських часів. Основний фонд музею дуже багатий - це більше 27 000 експонатів, так само хотілося б відзначити і палацову бібліотеку, в якій налічується понад 10 000 книг.

   Один з найважливіших об'єктів Алупкінського палацово-паркового музею-заповідника - Воронцовський парк, який є пам'ятником загальнодержавного значення. Тут зібрані композиції і колекції з екзотичних чагарників і дерев, завезених сюди з Середземномор'я, Східної Азії та Америки.



   2.Національний заповідник "Херсонес Таврійський", який був створений для збереження і відновлення історико-культурної спадщини стародавнього міста Херсонес, побудованого стародавніми греками в 5 столітті до н.е. на південно-західному узбережжі Криму. Херсонес Таврійський був потужним і процвітаючим містом, оскільки займав гарне географічне положення.


 3.Національна картинна галерея імені І. К. Айвазовського - одна з найбільших у світі експозицій морської тематики. У галереї зібрано більше 12 000 творів, з яких 417 робіт належать самому І. Айвазовському. Так само тут зустрічаються роботи таких мариністів як М. Волошина, М. Латри, А. Куїнджі та інших. Найбільш відомі полотна: "Бриг "Меркурій", атакований двома турецькими кораблями", "Севастопольський рейд", "Серед хвиль" і багато інших.


     4."Малий Єрусалим" являє собою екскурсійний маршрут по відреставрованій древній частині міста Євпаторія. На невеликій площі маршруту знаходиться відразу 15 культурно- історичних об'єктів, серед яких діючі храми 7 конфесій. Деякі з пам'яток: Караїмські кенаси, мечеть Хан-Джамі, храм Св. Іллі, Купецька синагога.
       5. Бахчисарайський історико-культурний заповідник, який був створений в 1990 році на основі історико-архітектурного музею. До складу заповідника входять: Музей історії та культури кримських татар, музей археології і "печерних міст", Художній музей, Будинок-музей Ісмаїла Гаспринськог, Музей "Поле Альмінської битви". 


      Під охороною Бахчисарайського історико-культурного заповідника знаходиться багато унікальних об'єктів, серед яких Ханський палац, Мангул-Кале, Ексі-Кермен, Юсуповський палац і багато інших.




6.Ханський палац.

Ханський палац - унікальне місце, це єдиний у світі приклад кримськотатарської палацової архітектури. Колись Ханський палац був резиденцією кримських ханів, сьогодні ж у численних залах розташовуються музеї: Музей історії та культури кримських татар, Художній музей, Виставка холодної та вогнепальної зброї. 
Ханський палац складається більш ніж з 25 архітектурних споруд і об'єктів: палацова площа, велика Ханська мечеть, зал Дивану, золотий фонтан і т. д. Входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника.





7. Царський курган.
Це древній архітектурний пам'ятник 4 століття до н. е. Знаходиться під охороною Керченського історико-культурного заповідника. 
На жаль, поховання було зруйновано вандалами ще в давнину і до наших днів збереглися тільки залишки дерев'яного саркофага.

   З усіма цими чудесами ви можете ознайомитись, відвідавши виставку "Історико-культурні скарби Криму".






неділя, 10 грудня 2017 р.

"Згорів, щоб освітити Україні рух до волі"

З 11.12.2017 р. по 28.12.2017 р. до 80-річчя від дня народження В'ячеслава Чорновола в бібліотеці представлена виставка-ювілей.


"Якби мене запитали, чи жалкую я про те, як склалося моє життя, про відсиджені 15 років, я б відповів: анітрохи... І якби довелося починати все спочатку та вибирати, я б обрав життя, яке прожив."
В. М. Чорновіл

  

  В'ячеслав Максимович народився у грудні 1937 р. на Черкащині.
В 1960 р. він із відзнакою закінчив Київський університет імені Т. Г. Шевченка (журналістика). Працював на телебаченні, потім на хвилі хрущовської "відлиги" захопився історією української літератури, особливо Борисом Грінченком.

 Брав участь у будівництві Київської ГЕС. У 1964 р. вступив до університетської аспірантури, але не був зарахований через політичні переконання.
    Підготував збірку текстів "Лихо з розуму" - про арештованих у 1965 р. шестидесятників - яка була видана на Заході і стала справжньою подією в СРСР і закордоном. У результаті у 1967 р. отримав три роки таборів суворого режиму.

   В 1969 р. на засланні одружився з Атеною Пашко. Рік потому створив підпільний журнал "Український вісник". Під час масового погрому шестидесятників у 1972 р. отримав від радянської влади ще один термін - шість років таборів і три роки заслання.


   Після виходу з мордовських таборів мешкав на засланні у Якутії. У травні 1979 р. став членом Української Гельсинської групи (УГГ).
   У квітні 1980 р. заарештований за сфабрикованими звинуваченнями (фактично за участь у УГГ). Засуджений на 5 років тюрми. У 1985 р. повернувся на Україну. Працював кочегаром, бо більше ніде не міг працевлаштуватися. Відновив підпільне видання "Українського вісника".
    У 1988 р. ініціював створення Української Гельсинської спілки як опозиційної КПРС організації партійного типу. Від моменту створення Народного руху (вересень 1989 р.) - його активний член, з 1992 р. - співголова.
   У березні 1990 р. обраний депутатом Львівської обласної ради, з квітня 1990 р. до квітня 1992 р. - голова облради.
   Восени 1991 р. В'ячеслав Чорновіл був кандидатом у президенти України (2 місце, 7 420 727 голосів або 23,27%). За словами Атени Пашко, так відреагував на свій програш Кравчуку: "Програв не я. Програла Україна".
   З 1990 р. - народний депутат. 25 березня 1999 р. політик загинув у автокатастрофі.
     Під Борисполем автомобіль Чорновола врізався у навантажений зерном "КамАЗ" із причепом, який здійснював розворот посеред траси. Похорони політика у Києві зібрали 200 тисяч людей.

четвер, 7 грудня 2017 р.

"Мудрець, замріяний філософ до дальніх правнуків іде"

З 4.12.2017 р. по 20.12.2017 р. в бібліотеці до 295-річчя 
від дня народження Г. Сковороди представлена виставка-ювілей.



"О, якби у мене був духовний меч!
Я знищив би скупість, убив би розкіш і дух нетверезості, вразив би честолюбство, розтрощив би марнославство, вигнав би страх перед смертю і бідністю.
О найсвятіша тверезість! 
О добра бідність! О спокій душевний! 
Як мало людей знає вас!" 
Г.Сковорода


  Григорій Савич Сковорода - видатний філософ, педагог, мислитель, поет і письменник, найвидатніша постать у культурному й літературному житті України ХVIII ст. Як великий просвітитель він у своїх творах розвивав цілий комплекс ідей, актуальних для свого часу, виражав передові погляди українського громадянства. Його багатогранна філософська й літературна творчість - видатне джерело мудрості.
    Григорій Савич був всебічно обдарованою людиною - знався не тільки на філософії та письменстві, а й чудово співав, грав на багатьох музичних інструментах, був спеціалістом з античності та знав кілька іноземних мов - латинську, старогрецьку, російську, німецьку, польську, староєврейську.

   Він постійно вчився та ніколи не зупинявся на досягнутому, весь час розвиючись та пізнаючи нове. Невпинно поглиблюючи свої знання, Г. Сковорода передавав їх іншим - учням, близьким, знайомим, друзям, випадковим слухачам. 
  Мандруючи Україною та світом, він цікавився життям, звичаями, мистецтвом, віруваннями інших народів та вносив до своїх творів враження від побаченого та почутого.

вівторок, 5 грудня 2017 р.

"Японія очима українців"


   Оригінальні квіткові букети, екзотичні японські пейзажі та натюрморти, тендітні гейші та хоробрі самураї, казкові птахи і тварини представили у своїх флористичних роботах члени клубу "Флористика", який діє при Київському міському будинку ветеранів.
   

  Картини створені з висушених квітів та листя, кори дерев, шкірок фруктів, соломки, риб'ячих кісток.

  Завітайте на унікальну виставку, яка експонуватиметься до кінця місяця, щоб поринути у світ японської культури, отримати заряд позитивної енергетики, яку несуть у собі ці твори.
І Японія стане для вас іще ближчою і зрозумілішою.