середа, 28 вересня 2016 р.

Бібліотеки славне свято


Хоч свято наше молоде
Воно для всіх важливе
В бібліотеку люд іде,
Бо знає -  завжди тут знайде 
Для розуму поживу.


 В Голосіївській районній державній адміністрації бібліотечних працівників з Всеукраїнським днем бібліотек привітала Голова Голосіївської РДА Бондар Наталія Володимирівна. За вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, сумлінну творчу працю, високі досягнення в професійній діяльності та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек Наталія Володимирівна вручила Почесну грамоту колективу бібліотеки та бібліотекарю І категорії Абакумовій Тетяні Денисівні.


Бібліотечних працівників з професійним святом також щиро привітали начальник управління культури, туризму  та охорони культурної спадщини Голосіївської РДА Сінкевич Інна Федорівна та директор ЦБС Станіславчук Галина Петрівна.




 Бібліотечні працівники також приймали вітання від маленьких читачів - вихованців дитячо-юнацького клубу  "Світанок". 
    А саме, дітей гуртка англійської мови, яким керує Хомич Олена Олексіївна.  
   
 
    









Маленькі знавці іноземної мови підготували віршовані вітання на англійській мові. Чим дуже розчулили  та підняли настрій бібліотечним працівникам.

вівторок, 27 вересня 2016 р.

"Голуб миру прилети! Україну захисти!"
(день інформації)

" Слухайте, чесні люди Землі,
Дуже ми просимо вас:
Боріться, боріться, - бо ми ще малі -
Мир захищайте для нас.
Хочемо миру - хай буде мир."
Г.Сенченко
 21 вересня світ відзначає Міжнародний день миру. Цей день покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього. 
  А ми, бібліотекарі, покликані виховувати у підростаючого покоління любов до рідної неньки-України, навчати їх шанувати славні традиції, звичаї нашого народу, пам'ятати, що вони -  діти козацького роду, онуки славних пращурів великих. 
Адже справжнім українцем має право називатися лише той, хто не цурається своєї мови, культури, хто віддано служить своїй матері-землі, і якщо потрібно -   віддасть своє життя на її захист. У час, коли в нашій рідній Україні лунають постріли та проливається людська кров, питання миру стоїть особливо гостро. І нам, українцям, як ніколи треба усіма силами боротися за мир, виховувати у підростаючого покоління віру в те, що небо нашої України-матері буде мирним, адже його оберігають славні воїни, яким довірено найдорожче, найсвітліше - оберігати мир.

вівторок, 20 вересня 2016 р.

"Вишивані мрії української душі" 
виставка рушників користувачів бібліотеки



    Із всіх вишитих речей найбільше сакральних функцій несе в собі саме рушник. Адже, на відміну від вишиванки, він не слугував одягом, а використовувався лише під час свят, обрядів та ритуалів.

   

  Хліб і рушник - одвічні людські символи. Хліб-сіль на вишитому рушникові були ознакою гостинності українського народу. Прийняти рушник, поцілувати хліб - символізувало єдність, злагоду, глибоку пошану тим, хто виявив її. Цей звичай пройшов віки, став доброю традицією і в наш час.
 Хлібом і сіллю на вишиваному рушнику зустрічають у нас, в Україні, дорогих гостей. І цей рушник - символ нашої гостинності та доброзичливості. 
 "Дати рушники" - означало погодитися на шлюб і готуватися до весілля. Старовинний обряд сватання описали класики української літератури: Г.Квітка-Основ'яненко в "Марусі", "Сватанні на Гончарівці", Т.Г.Шевченко в "Назарі Стодолі",  М.Вольвачівна в драмі "Охайнулась, та пізно".


   А дівочі серденька б'ються все трепетніше й тривожніше - незабаром Покрова. Шлюб укладений цього дня - найщасливіший. 
  Якщо ви хочете провести стародавній обряд сватання та весілля - приходьте до бібліотеки та ознайомтесь з рекомендованою літературою.

понеділок, 19 вересня 2016 р.

Народознавче свято
 "Українські вишиванки наче райдуги світанки"
14.09.2016 р.

  Кожна нація існує до тих пір, поки жива її мова, фольклор, ткання, вишивання, давній стиль, крій, традиції. Тому  основною метою роботи бібліотеки є відродження давнього мистецтва вишивки задля подальшого розвитку традиційної культури.
  

  
  Народознавче свято провела куратор Всеукраїнського проекту "Вишивка етнографічна: Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки" О.П. Косачева, Киев, 1876" Тетяна Серебреннікова. 






   Головний бібліотекар Хілько Людмила продемонструвала старовинний український одяг, який дістався їй у спадок від родичів. 


  Тетяна Ігорівна розповіла учням про етнографічну діяльність видатної української письменниці Олени Пчілки. Неодмінним атрибутом української ідентичності в її сім'ї поруч із рідною мовою була вишиванка. 


  

   Для Івана Франка вишиванка була внутрішньою органічною потребою, виразом національного духу. Фактично, поєднавши полотняну вишивану сорочку з європейським костюмом, Іван Франко започаткував нову моду.
  

  Не цуралися вишиваних узорів діти, внуки та правнуки письменника. Для них, розкиданих по світу, вишиванка - це глибинний символ їхньої великої і малої Батьківщини.  Милий спомин про отчий дім, щасливе дитинство, про батька і матір асоціювався у них з мовою і тонким узором вишиваної чи мережаної сорочки.
  


  

     Підкреслювали своє національне єство, поєднуючи узори народної вишивки з костюмом, видатні українські поети та письменники, насамперед, Михайло Панасович Стельмах. 




  

  В народі оздоблювали вишивкою не лише одяг, а і речі побутового вжитку: подушки, скатертини, рушники та інше.




На щастя, традиція носити вишитий одяг в наші дні продовжується і розвивається. Тетяна Ігорівна прийшла на зустріч у  сукні, вишитій власними руками, учні - 
 у вишитих сорочках.
У вишиванку одвіку зодягнута наша Батьківщина.
Не забувайте про це!







Фестиваль української поезії "Голосіївська осінь"
10 вересня працівники бібліотеки були запрошені
 в Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського на традиційний фестиваль української поезії "Голосіївська осінь"



 Зіткане з поезії та патріотизму свято подарувало унікальну можливість побачити нащадків та родичів Максима Рильського, які приїхали з Німеччини, послухати власні вірші молодих поетів -  членів літературної студії 
ім. М.Т.Рильського, що діє при Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка.

  

  Наскільки вони духовно багаті й талановиті.
    Вдячні промовцям - за творчі думки, студентам Київського індустріального коледжу - за вірші, які вони вплели в живий вінок білих і червоних троянд невмирущої поезії Максима Рильського.





   Дякуємо науковому співробітнику музею Музиці Миколі Володимировичу за чудово проведену екскурсію.

  


  Бажаємо працівникам музею гарного настрою, радісних свят, працювати та діяти задля розвитку України.








четвер, 1 вересня 2016 р.

"Голосієво - перлина Києва"
 (краєзнавча подорож)

  Бібліотека ім. М.П.Стельмаха взяла активну участь у проведенні виїзного Дня знань у Голосіївському парку 
ім. М.Т.Рильського. Уже з перших хвилин перебування у цьому чарівному місці відчуваєш особливе почуття власної гордості за Україну, за Київ і Голосіївський район. 
  



    

   Для учнів 6-х класів школи №85 бібліотекар Абакумова Тетяна Денисівна провела краєзнавчу подорож "Голосієво -перлина Києва". Вона розповіла дітям про історію заснування парку, його територію, садово-паркову зону.   



   

   Тетяна Денисівна ознайомила учнів з каскадом із чотирьох ставків площею біля 6 га, розміщених вздовж долини струмка Горіхуватка.
   

    Головною родзинкою парку є пам'ятник видатному українському поету Максиму Рильському (автори - скульптор Петро Остапенко та архітектор Олег Стукалов), який було відкрито у 2003 році.
  

  Тетяна Денисівна ознайомила учнів з поетичною збіркою Максима Рильського "Голосіївська осінь". Вона читала віршовані рядки,  в яких М.Т.Рильський постає як поет - мислитель, гуманний і мудрий співець життя, природи і людини.
  



   


  Тетяна Денисівна розповіла учням, що у 1941 році по території Голосіївського лісу проходила лінія оборони Києва. І в 1965 році на честь учасників цієї оборони було встановлено пам'ятник    у вигляді гранітної стели (архітектор -  Всеволод Суворов).