середа, 30 березня 2016 р.

Майстер-клас художника-графіка
Наталії Володіної-Панченко
"Родина. Рід, які слова святі! Вони потрібні кожному в житті"
29.03.2016 р.

     Наталія Віталіївна - творча особистість. В океані її творчості є натхнення до життя, мудрість і філософія буття.  Головне своє завдання на цій землі вона вбачає в тому, щоб знати своє коріння,  пам’ятати своїх предків, передавати пам’ять нащадкам, зберігаючи дух сім’ї, поколінь. 
 




    І це робить  мисткиня в творчій формі - створює фоторозповіді про життя своїх предків. Художниця слово за словом бережно вимережувала полотно свого життєвого багатства та цікаво розповідала про свої картини. 


   



   


     Присутні отримали від Наталії Віталіївни  поради, як створювати фотоколажі. 
  Пані Наталія випромінювала такий позитив та енергію, що наповнила ними уіх присутніх.



 



    
  Силу вражень від зустрічі та майстер-класу висловила бібліограф Крута Вікторія Іванівна та користувач бібліотеки Новицький Богдан.
 



 


  Вони подякували мисткині за магію мистецького смаку й таланту, за цікаву змістовну розповідь та поради, які надала Наталія Віталіївна для створення фотоколажів.



 



  Наталія Віталіївна подарувала присутнім свої прайси та рекомендаційні листи з розробками фотоколажів.
   

   



   Новицький Богдан подарував присутнім віночок  пісень.



Світлина на згадку

вівторок, 15 березня 2016 р.

Відкриття виставки Наталії Володіної-Панченко
"Родовід. Золотий фонд"
12.03.2016 р.

  "Творення людини - найвище напруження всіх сил. Це і життєва мудрість, і майстерність, і мистецтво".
                        В.Сухомлинський 

  Свою виставку презентувала Наталія Віталіївна Володіна-Панченко. Художниця народилася у м.Києві. Закінчила з відзнакою Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва ім. М.Бойчука (відділення художнього оформлення) та Львівський поліграфічний інститут ім.І.Федорова (графічний факультет).
   


 


   Нині вона - художник-графік, член Національної спілки художників України, заслужений працівник культури України, член РО "Арт-терапевтична Асоціація", член-кореспондент Міжнародної Академії біоенерготехнологій, викладач композиції та комп'ютерної графіки Київської дитячої Академії мистецтв. 



 


   Роботи художниці зберігаються в Національній спілці художників України, Казанському художньому музеї, в приватних колекціях багатьох країн світу.
    

   

   Вагоме місце в творчому доробку мисткині займає поєднання графічного й фотографічного мистецтва. Використовуючи традиційні та сучасні новітні технології і можливості графічного мистецтва, винаходить свою власну, авторську техніку, поєднуючи її з репринтним друком, каліграфією, гелевими ручками.
   


   


   Взявши за основу репринти старих фотографій, Наталія Віталіївна створює справжні витвори мистецтва. 
 Пропонована виставка "Родовід. Золотий фонд" містить 26 робіт, в яких художниця втілює ідеї, що хвилюють її як творця і як людину.
 


     

     Рід, родина, сім'я - найдорожче для кожної людини. Це гавань, з якої ми виходимо у широкий світ, ім'я якому - життя. Для кожної людини важливо знати своє коріння, шанувати свій рід та рідну землю, берегти пам'ять своїх предків та передавати її нащадкам. 
   
       На фотоколажах відображена історія конкретних людей, конкретних сімей. У підтекстовках автор зазначає прізвища дійових осіб світлин, що перетворює їх в своєрідні документи епохи.
    Чарівно виглядає добірка старих фотографій родичів Наталії Віталіївни - оригінали більш як сторічної давності, цікаво доповнені авторськими графічними деталями.

    Виставка змушує глядача зупинитись, задуматись і зосередитись на цінностях одвічних, неминущих, погортати сторінки сімейного альбому, вдивитись в обличчя своїх предків, закарбовані у світлинах. 
 Художниця підказує емоційний, творчий шлях збереження свого родоводу.




понеділок, 14 березня 2016 р.

Презентація книги Ірини Іванченко "Прощеное воскресенье"
12.03.2016 р.

 "Неділя прощена прийшла,
Усім прощення принесла.
Прощення просимо у Бога,
Щоб Україна розцвіла."
                         Погрібна Т.

  Світ втратив би сенс, натхнення до життя та високих почуттів, якби не було поетів і романтиків.  Вони своєю творчістю лікують і відроджують серця людей, примножують красу завдяки звучанню поетичного слова.
    На зустріч з користувачами бібліотеки завітала прекрасна поетеса Ірина Іванченко - член Національної спілки письменників України, лауреат Всеукраїнської літературної премії НСТУ ім. М.Ушакова (2010 р.), дипломант Міжнародної літературної премії ім. Ю. Долгорукого (2011 р.), Міжнародної премії ім.Андрія та Арсенія Тарковських (2012 р.), переможець Всесвітнього поетичного конкурсу "Емігранська ліра" в номінації "Незалишена країна" (Бельгія, Франція 2013 р.). 
     В творчому доробку поетеси  п'ять книг віршів: "Возьми меня в ладони" (1995 р.), "Дворы и башни" (1995 р.), "Бес сомнений" ( 2011р.), "Прощеное воскресенье" (2014 р.).
    Поетеесу присутнім представила Логвиненко Зоя Антонівна - редактор ЦРБ ім. М.Некрасова. Вона коротко окреслила основні віхи біографії Ірини Альбертівни.
   

   Ірина Іванченко презентувала присутнім свою останню книгу "Прощеное воскресенье". 
   Ця книга про найголовніше - любов у всіх її вимірах, віру, надію на мир. 
    Вірші досконалі, завершені, глибоко змістовні, тематика різнопланова. Це  і спогади дитинства, юності, материнство, людські стосунки. А ще багато віршів про рідне місто Київ. Поетеса пише про Київ,  як про живий організм, наділяє його великою духовною силою.
    Ірина Альбертівна читала свої вірші чуттєво, проникливо. І за кожним прочитаним рядком відчувається особистість автора, вміння бачити в звичайному щось особливе і показати це читачу.
   


   Бібліотекар Крута Вікторія Іванівна прочитала вірші, які їй найбільше сподобались.


   


    Своїми думками про творчість Ірини Іванченко поділились:
Якушко Тетяна Олексіївна - заступник директора Державної бібліотеки України для юнацтва,

 


   
   Растовецька Анна Леонідівна - заступник директора ЦРБ ім.М.Некрасова по роботі з дітьми,







   Майборода Ольга Іванівна - поетеса, керівник поетичної студії "Мрія".
 

    Завідуюча бібліотеки Дрозденко Надія Гордіївна подякувала Ірині Альбертівні за прекрасні вірші та книги подаровані бібліотеці, промовцям - за творчі думки, які вони вплели в віночок її поезій, учасникам вечора - за присутність. Взагалі вітань цього вечора було насипано щедро, мов добірним зерном.








субота, 12 березня 2016 р.


З 1.03 по 30.03.2016 р.
в читальному залі представлена виставка-вернісаж
"Жінки - вінець творінь"




 "Шануйте жінок, вони вплітають небесні троянди у земне життя"
                        Ф.Шіллер











Розділи виставки:
1.Образ мадонни, матері, жінки в живописі.
2.Скільки мовлено вже про одвічну красу, тільки я про жіночу скажу своє слово.
3.Співаю гімн тобі, єдиній і святій, оплаканій в журбі, звеличеній у слові. 



     
    Про жінку сказано і написано немало. Вона надихала художників, поетів та композиторів, і вони возвеличували жінку в своїй творчості. 

   



 


    На виставці представлені репродукції картин відомих художників, присвячених жінці. 
 


   Художники епохи Відродження зображували на своїх полотнах не просто жінку, а мадонну. Великі живописці створювали свій образ жінки, який стає перед нами в образі Божої матері. 









     До уваги користувачів також представлені картини: Тиціана "Мадонна з немовлям", Рафаеля "Мадонна з книгою", Леонардо да Вінчі "Мадонна з квіткою" та інші.
    Художники епохи Відродження також зображували на своїх картинах  і звичайних жінок. Без малого п'ять століть мільйони людей милуються шедевром світового мистецтва - картиною Леонардо да Вінчі "Джоконда", яка також представлена на виставці.  

 














    


    Жіночі портрети художників Гойя, Мане, Пікассо - це втілення ідеалу краси і добра. 




    Відомі українські художники також малювали образи жінок. Портрети жінок на їх полотнах сповнені такої великої любові, що іноді неможливо відрізнити, де йдеться про почуття до якоїсь конкретної жінки, а де це почуття сягає високих символів і стоїть в одному ряду таких вічних понять, як Земля - Україна - Любов.
    На виставці представлені репродукції картин, присвячені її величності - жінці: Тараса Шевченка, М.Врубеля, Ф.Кричевського, М.Пимоненко, М.Божія, Г.В.Якутовича.







четвер, 3 березня 2016 р.


"Жінки, бабусі, матері - одвічні наші Берегині! Хай сонце ясне на зорі вам світить на стежинах"
(літературно-музичний вечір до Міжнародного жіночого дня 8 Березня)
2.03.2016 р.


  Бібліотека разом з дитячо-юнацьким клубом "Світанок" провела прекрасне свято  8 Березня -свято жіночої краси та вроди. Адже все прекрасне, що є в нашому житті, дає нам жінка: мати, дружина, сестра.
    Споконвіку в Україні як найвищу святість любили й шанували матір - добру і вічну берегиню роду нашого.
    Розпочала святковий вечір Щербина Тетяна Анатоліївна - завідувач дитячо-юнацького клубу "Світанок". "Жінки несуть завжди у наше життя позитив, мудрість, красу, любов" - підкреслила вона, вітаючи всіх присутніх, та побажала мирного неба над головою, злагоди й любові у родинах.
   


       Панувала світла,  душевна атмосфера,  яку впродовж вечора  підтримували ведучі Служенко Андрій та Бондаренко Діма.
   Своє поетичне,  музичне, хореографічне вміння дарували вихованці дитячо-юнацького клубу "Світанок".




           

   Концертну програму розпочала старша група вокального гуртка "Мелодія". 

 





 

   Справжнім яскравим подарунком всім присутнім став виступ хореографічного гуртка "Пролісок".



   




  Юні артисти театрального гуртка "Етюд" натхненно декламували   вірші, присвячені мамі.
   




  Служенко Маша  прочитала вірш, присвячений бабусям, які також були присутні на святі.
 

 


   Справжнім сюрпризом матерям були вірші,  виконані їхніми дітьми, на англійській мові.
 

   


   Глядачі тепло та дружно вітали виступ наймолодшої учасниці свята -  Бондаренко Ані.

   


   Поліщук Катя порадувала  гарною грою на скрипці.





 


   Всім дуже сподобалося виконання пісень молодшої групи гуртка "Мелодія".
 


   Привітання та найкращі побажання з днем 8 Березня висловила Крута Вікторія Іванівна.

    Концертна програма - це вдячність дітей   матерям та бабусям,  які є для них  взірцем чесності, благородства, високої моралі, добра,  краси, ніжності,  ласки, любові та відданості.
    Рідна мати і рідна Україна - два крила любові, які несуть українську душу через віки і нев'януть у вічному польоті. Діти висловили свою любов до неньки-України у пісні "Україна - це ми", чим зворушили струни душі та переповнили емоціями серця присутніх.