пʼятниця, 28 лютого 2014 р.

                                                                                                                                      

                                                          

                                                    Пісня майданівців


Автор - Володимир Михайлович Бучинський - активний читач бібліотеки ім. М. П. Стельмаха, член клубу "Радість", письменник-аматор, байкар.

Морозом лютим, в шоломах крукам
Ніколи нас не подолати-лати-лати
Назад ні кроку, лише  вперед
Героям слава!

Проти насилля, проти свавілля
Ми, гнівом сповнені, повстали-тали-тали
За правду будемо стоять на смерть
Героям слава!

І щастя буде, його здобудем
Весна омріяна настане-тане-тане
З дороги нечисть, змете в кювет
Героям слава! 


четвер, 27 лютого 2014 р.

25.02.2014 р. було проведено літературний вечір
"Величне ім"я - Вітчизни захисник".


   Довгим і тернистим шляхом йшла Україна до дня своєї самостійності. Багато випробувань та негараздів випало на долю українців у боротьбі за свободу та незалежність. І завжди в цій боротьбі поруч із народом йшов воїн-солдат.
   Збройні сили України пройшли непростий шлях становлення і сьогодні є гарантом забезпечення захисту суверенітету, територіальної цілісності й недоторканості нашої держави.
   Воїни Збройних Сил України продовжують славні бойові традиції ветеранів Великої Вітчизняної війни, примножують їх у нових історичних умовах.

  Вечір присвячений майстрам слова, поетам-фронтовикам, які від першого і до останнього дня були зі своїм народом, яким випало на долю в найтяжчій, найзгубнішій війні століття захищати Вітчизну від страшної навали.
  На вечорі звучали вірші поетів, яким ворожа куля  обірвала  творчий зріст. Немало залишилось недописаних ними рядків. А те, що вціліло, стало набутком пам"яті і власністю історії. 
  
  Учні школи №260 уважно слухали поезії воїнів-фронтовиків:   Костя Герасименка, Дмитра Вакарова, Миколи Шпака, Євгена Фоміна, Андрія Бронського, Леоніда Левицького, Володимира Булаєнка, Петра Артеменка, Оксентія Мусієнка, Костянтина Єгорова у прекрасному виконанні  ведучого вечора Петракова Олега Васильовича. Він провів захід за власним сценарієм. 
  Олег Васильович так натхненно та пронизливо читав вірші поетів-фронтовиків, що впродовж усього вечора лунали гучні оплески всіх присутніх. 

середа, 26 лютого 2014 р.

20.02.2014 р. проведений огляд літератури "Шану Шевченку складають білоруські митці".

   Тарас Шевченко, який обігрів величчю свого серця усе слов"янство, став цілою епохою в культурних зв"язках українського і білоруського народів. Повторюючи поетичний вислів Янки Купали, білоруси назвали Шевченка "батьком милим" і своєї рідної поезії.


    У високому небі нашої культури Кобзарева зоря яскраво світить усім народам. Її немеркнуче проміння видно в усіх куточках планети. Шевченківська тема  звучить на високій ноті у багатоголосому хорі поетів Білорусі, як живий перегук сердець, що переповнені любов"ю до українського генія. Їх вірші, разом узяті, сприймаються як величава дума про Шевченка. Білоруські митці люблять, шанують і по-справжньому величають  силу його слова, який здобув собі славу "не з плит мармурових..., а словом, що сяє огнем і тепер". Янка Купала від імені багатомільйонного загалу шанувальників Кобзаря  в своєму вірші "Пам"яті Шевченка" констатує:
Живе твоя пісня, як вихор, злітає,
Над лісом могил, над пітьмою біжить,
Зрива засуви і брами ламає,
І кривда німіє, і підлість дрижить.
...На південь, на північ, на схід, захід сонця,
На струнах людських душ твій грає "Кобзар".
У хаті, в палаці, в тюрмі, у корчомці
Ти будиш серця, ніби дзвоном дзвонар.
1.Кобржицька, Т.В. "Будзь і нам жа бацькам мілым...": (Тарас Шевченко і національне відродження Білорусі)\ Т.В.Кобржицька, В.П.Рагойша\\ В літопис шани і любові.-К., 1989.-с.236-248.
2.Барадулін, Р. Триптих гори Чернечої: Вірш\ Р.Барадулін\\ Кобзарева зоря.-К., 1984.-с.27-28.
3.Бровка, П. Повз Білорусь: Вірш\ П.Бровка\\ Кобзарева зоря.- К., 1984.-с.34-35.
4.Вярцінський, А. На поклін до Кобзаря: Вірш\ А.Вярцінський\\ Кобзарева зоря.- К., 1984.-с.44-45.
5.Валюгін, А. На Шевченковій горі: Вірш\ А.Валюгін\\ Кобзарева зоря.- К., 1984.-с.48-49.
6.Зуйонок, В. Криниця: Вірш\ В.Зуйонок\\ Кобзарева зоря.-К., 1984.-с.93-94.
7.Колас, Я. Бояну-Кобзареві: Вірш\ Я.Колас \\Кобзарева зоря.- К., 1984.-с.109.
8.Купала, Я. Пам"яті Шевченка: Вірш\ Я.Купала\\ Кобзарева зоря.- К., 1984.-с.129.
9.Панізнік, С. Віленський тракт: Вірш\ С.Панізнік\\ Кобзарева зоря.- К., 1984.-с.168.

понеділок, 24 лютого 2014 р.

15.02.2014 р. в бібліотеці відбувся літературно-музичний вечір "Свято Валентина - святе, бо все на землі від любові".



  Захід  пройшов в жанрі святкового шоу. Це були пісні, романси і вірші про одне з найпрекрасніших людських почуттів - кохання. Під акомпонемент Крамаренка Володимира Андрійовича учасники клубу "Радість": Жабаровський Віктор Іванович,  Конофольський Віталій Антонович та керівник хору ветеранів "Золота осінь" Корольова Олена Євгенівна виконували пісні про кохання та романси.  

  


  Емоційно, задушевно та виразно  учасниця хору ветеранів "Солдатська слава" Гончаренко Тетяна Іванівна читала інтимну лірику українських поетів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Андрія Малишка, Максима Рильського та Ліни Костенко. 
  Чи є на світі такий поет, який би не оспівав кохання. Серед учасників клубу є талановитий поет Бучинський Володимир Миколайович. Він тему кохання не обійшов своєю увагою.

    В наш час, коли руйнуються сім"ї через брак загальної культури, відповідальності, невміння пронести через усе життя високе почуття, учасники свята не тільки познайомилися з сімейною парою Петрових: Анатолієм Андрійовичем і Галиною Павлівною, які відсвяткували золоте весілля, а і почули у їх виконанні ліричні пісні.
   Іще не всі слова знайдені, які б  піднесли кохання на небувалу висоту, тому існує танець. І цей танець - вальс - ніжний,  вічно пристрасний і вічно юний.


"Нехай святиться твоє ім"я, любове, у високих, незрівнянних рядках поезії, пісні. І хай буде вона високою і чистою. І ми раді, якщо струни ваших сердець звучали в унісон з поезіями і піснями, які для вас виконували гості свята і члени клубу "Радість".
 Такими словами закінчив свято  ведучий вечора Конофольський Віталій Антонович. 

вівторок, 18 лютого 2014 р.

13.02.2014 р. в бібліотеці відбулась презентація відеоальманаху "Золота Русь" Веселицької Наталії та Дживаго Ірини.
 
   В душевній теплоті, щирості, відчутті високої духовної та естетичної насолоди проходила презентація культурно-просвітницького альманаху "Золота Русь", присвяченого духовному відродженню України.  

     В основу композиції покладена поетична творчість Наталії Веселицької  та  Ірини Дживаго.
   "Деякі тягають камені в той час, коли інші "будують храми". Цим мудрим висловом відомого індійського бібліотекознавця Шані Ранганатху можна охарактеризувати їх творчість. Вони "будують храми" у душах людей, прищеплюючи їм любов до України, до рідної землі, до рідної природи. Їх творчість вражає глибиною думки, яскравими метафорами, неординарністю.  Вони експериментують, фантазують, використовують діалог. 
  Вірші і картини Ірини Дживаго і Наталії Веселицької,  показані в електронній презентації, супроводжувались музикою, і музика відчувалась у їх поезії.  


 
Зі словами вдячності за прекрасно проведений захід виступили: завідуюча бібліотекою ім. М.П.Стельмаха Дрозденко Надія Гордіївна,



Поет Петраков Олег Васильович,

   Керівник громадської організації об"єднання інвалідів "Джерело натхнення" Одинець Світлана Вадимівна,









Живописець, дизайнер, майстер декоративно-прикладного мистецтва Портянніков Олексій Іванович.




понеділок, 17 лютого 2014 р.

13.02.2014 р. в бібліотеці відбулась презентація виставки картин, поробок Наталії Веселицької та Ірини Дживаго
"Сад Любові та Радості", виставки книг видавничого центру "Майстер-десант". 





   Наталія Веселицька та Ірина Дживаго презентували власні творчі досягнення. Вони захоплено розповідали про свої творчі задуми, технологічні особливості виконання їх творчого доробку. 
  Вони віддають свої уміння, здібності, свій час, аби рідна Україна не збідніла талантами. Роботи випромінюють особливу енергетику та красу. Дивовижні, пронизані сонцем і любов"ю, картини мають своєрідний колорит, м"які штрихи - все це справляє незабутнє враження на відвідувачів.
  Очі розбігаються від насиченості та розмаїття кольорів картин.
   Багато золотих відтінків, що робить картини неймовірно красивими. Картини зачіпляють всі фібри душі, наповнюють позитивом і дарують радість і любов. В цілому відчувається прагнення створити свято, зробити добро. Виставка має великий успіх серед відвідувачів: дорослих (творчої інтелігенції, викладачів мистецьких та педагогічних закладів) та старшокласників, тобто всіх, хто прагне до саморозвитку й пізнання світу засобами мистецтва. 




13.02.2014р. в бібліотеці відбулась презентація книги
Наталії Веселицької "Пригоди малюка Ластика та його друзів із країни Небувалих звірів".

    Как здорово, что в феврале у Ластика и его друзей еще один большой праздник: в городе Киеве на Теремках в библиотеке имени Михаила Стельмаха и в 142 детской библиотеке (ЦБС Голосеевского района) появится новый домик и сад Любви и Радости. Думаю, что это отчасти потому, что друзья набираются сил в сказочной Феодосии. Потому шлю привет с берега Черного моря Ластику, его друзьям, родителям, всем гостям и знакомым.
С литературным приветом
писатель, руководитель орг. комитета
"Всеукраинского фестиваля
украинской книги "Феодосия"
Евгений Белоусов



 
 
  На святкове відкриття Будиночка Ластика та його друзів завітали учні художньої школи №9 з директором Щетіновою Галиною Олександрівною та викладачем Гросс Оксаною Петрівною.
 
   Веселицька Наталія та Дживаго Ірина познайомили юних художників з виставкою картин "Сад Любові та Радості".


   Шанаєв Жорж Іванович -  лауреат і дипломант Всеукраїнських і міжнародних виставок, мистецьких конкурсів, член Національної Спілки художників України висловив слова подяки та творчого натхнення авторам виставки: Веселицькій Наталії,  Дживаго Ірині  та побажав юним митцям творчої наснаги і перемоги у мистецькому конкурсі "Моя країна "Небувалих звірів"  та створенні власного Саду Любові і Радості. 


  Веселицька Наталія презентувала свою книгу "Пригоди Ластика та його друзів із країни Небувалих звірів". Разом з автором книги  учні  здійснили подорож з головним героєм Ластиком  та його друзями. Вони з захопленням слухали динамічний і захоплюючий сюжет книги у виконанні автора.









четвер, 6 лютого 2014 р.

Вам - ветеранам афганської війни.

Вам - солдатам, які чесно виконували свій обов"язок.
Вам - в кого в душах і серцях рани, залишені війною.
Воїнам-інтернаціоналістам, які загинули в афганській війні  присвячується виставка "Солдати чужої війни".


Війна.Чужа.Неждана.Непотрібна.
Геройство.Біль.Дочасна сивина.
Прокляття чаша випита до дна.
Жорстока тиша.Вибухоподібна
Війна.Війна.Війна.
                                        П.Поліщук
    Запрошуємо відвідати виставку усіх, кому не байдужий спомин про афганську війну. Про неї страшну, неоголошену, що розтяглася на довгі 10 років. 
   Вона чорним смерчем пронеслася над просторами України, зачепила переважно прості родини робітників і селян, які віддавали своїх, часто єдиних синів, до армії, не відаючи, через яке пекло їм доведеться пройти, а багатьом – загинути. Пам’ять про неї жива й досі.      
    Гірка пам’ять війни. Вона ніколи не згасне. Вона ятрить мозок, збуджує уяву. Пам’ять, що ти залишила? Похоронки. Сльози матерів, наречених, що недолюбили своїх хлопців. Поминальний дзвін та тепло свічки.

   160 тисячам наших земляків судилося пройти це жорстоке випробування, 3383 із них повернулися додому в цинкових трунах. Ми маємо знати про ці страшні події, і пам"ятати. І ми маємо пишатися мужністю воїнів-інтернаціоналістів, їх героїзмом, подвигом.
    Війна! Це не тільки бої, героїзм і подвиг. Це важкі людські страждання, нелюдські випробування. Це смерть багатьох людей. Війна - горе не однієї людини, а цілого народу. І ми віримо, що в наших родинах і сім"ях завжди світитиме сонце добра, щастя і любові. І ніколи не буде війни.

вівторок, 4 лютого 2014 р.

Корсунь-Шевченківська операція

З 1.02 по 20.02.2014 р. до 70-річчя завершення Корсунь-Шевченківської операції організовано виставку-знайомство "Немеркнуче світло безсмертного подвигу".

    Відвідайте виставку, прочитайте матеріали цієї виставки, вчитайтесь в кожний рядок і ви уявите собі, як в степу під Корсунь-Шевченківськом зійшлися в смертельному поєдинку дві супротивні сили - добра і зла. Іноземні прибульці під фашистською свастикою, навіть опинившись в оточенні, не прийняли гуманної пропозиції скласти зброю, продовжували безглуздий опір. Під час жорстоких боїв фашистські загарбники були розгромлені. 
      Нехай пам"ять відновить всі деталі героїчного літопису тих незабутніх воєнних років.
     Головне завдання  ми вбачаємо в тому, щоб спілкування з героїчним минулим залишило в серці кожного благодатний слід, сприяло більш глибокому розумінню цього великого подвигу народу, виховувало  на славних бойових традиціях народу, на ратних подвигах героїчних воїнів.