Бібліотеку відкрито у 1980 році. Вона є інформаційним та культурно-освітнім закладом на Теремках ІІ.Тут можуть представити свої таланти і здібності літератори,художники, музиканти,актори - як відомі митці,так і початківці та аматори. При бібліотеці діє художня галерея "Зустріч",працює клуб дозвілля "Радість". Обслуговує користувачів на абонементі та в читальному залі.
четвер, 30 березня 2023 р.
1 квітня - День сміху
вівторок, 28 березня 2023 р.
середа, 22 березня 2023 р.
21 березня - Всесвітній день поезії
Протягом всієї історії вороги не залишали спроб зробити Україну колонією, а українців рабами. А історія наша була страшна і кривава. Йшли і йшли загарбники війнами на Україну, але не змогли поставити її на коліна. Адже завжди ставали на захист рідної країни всі, хто міг тримати у руках зброю, хто любив і вірив Україні.
вівторок, 21 березня 2023 р.
26 березня - День Національної гвардії України
«Герої нескореної Батьківщини»
(до Дня Національної гвардії України)
субота, 11 березня 2023 р.
Вірш Т. Г. Шевченка "Подражаніє 11 псалму"
Прогресивні письменники часто зверталися до біблійних образів, мотивів, окремих висловлювань. Пояснюється це тим, що Біблія ввібрала в себе багато народних легенд, оповідань, переказів. Саме вони приваблювали поетів.
Тож не дивно, що Тарас Шевченко звернувся до Біблії, зокрема до переспіву Давидових псалмів.
Усього у Псалтирі 150 псалмів. Не всі їх написав Давид, але майже половину називають Давидовими. Давидові псалми - це велика наука життя, наука духовна, соціальна, моральна.
Т. Шевченко формував духовну, суспільну й історичну свідомість українського народу і, як апостол, просвітив його високою поезією. У Т. Шевченка постійно жило відчуття соціальних і національних кривд, заподіяних українському народу. Він сприймав їх як кривди особисті, і для нього псалми були підтримкою і натхненням до боротьби проти зла.
Т. Шевченко не переспівував псалми навмання, а вибрав 10 - як 10 заповідей своєму народові.
Вірш Великого Кобзаря "Подражаніє 11 псалму" є вільним переспівом 11-го псалма із церковнослов’янського тексту. Т. Шевченко використовує лише окремі слова й фразеологізми, вмонтовуючи їх у поетичну тканину власного твору, в якому, на відміну від біблійного оригіналу, акцентується мотив громадянського покликання поета - захисника народних інтересів, а також пророкується неминуча перемога над тогочасним поневолювачем - росією.
Т. Шевченко пишучи про минуле України, передрік нам наше майбутнє - Україна обов'язково переможе російського агресора.
Користувачка бібліотеки Желєзна Євгенія продекламувала вірш Т. Г. Шевченка "Подражаніє 11 псалму".
четвер, 9 березня 2023 р.
9 березня - 209-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка
Шевченка розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе – свій час і Україну в нім. І наша доба, як і кожна попередня, прагне наблизитись до розуміння Шевченка. Та, щоб краще збагнути його як нашого сучасника, треба повніше збагнути його як сучасника людей, проблем, суспільства XIX ст. Шевченко сам приходить у наш час. Проте й ми повинні йти в його час. Тільки так між нами і ним глибшатиме взаєморозуміння".
Тож нехай "Заповіт" Т. Г. Шевченка стане нашим дороговказом у здоланні російського агресора, перемозі у цій загарбницькій, жорстокій війні, подоланні труднощів у відбудові нашої країни та побудові щасливого майбутнього України.
середа, 8 березня 2023 р.
Творча зустріч з Сергієм Олександровичем Соколовим
вівторок, 7 березня 2023 р.
31 березня - 150-річчя від дня народження М. І. Міхновського
У 1902 р. М. Міхновський разом із небагатьма однодумцями вийшов із РУП і на початку 1904 р. заснував Українську Народну Партію (УНП), що проголосила своєю метою боротьбу за незалежність України. Найбільшого поширення набув своєрідний маніфест самостійників "Десять заповідей УНП", написаний 1903 р. і широко відомий в Україні та за її межами. Головною ідеєю цього маніфесту було: "Одна єдина неподільна від Карпат аж до Кавказу самостійна, вільна, демократична Україна - республіка робочих людей - отсе національний український ідеал".
понеділок, 6 березня 2023 р.
14 березня - День українського добровольця
З метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України та з нагоди Дня українського добровольця з 6.03.2023 р. по 20.03.2023 р. на абонементі організована виставка-подяка "Добровільні захисники Вітчизни".
На виставці представлені книги, присвячені добровольцям - справжнім українським патріотам, які свідомо, за покликом серця, готові віддати своє життя за Україну, стали на захист її суверенітету та територіальної цілісності, починаючи з 2014 року і до сьогодення.
"Танець смерті" - музичний твір Ф. Ліста, який для Ігоря символізує війну, боротьбу добра і зла, якій немає кінця. У цій конфронтації доля однієї людини є настільки мізерною, що її просто не помічаєш. Але якщо придивитись, побачиш віддзеркалення глобальної баталії у внутрішньому світі людини. Єдине, що врятує від загибелі, - постійний рух. Рух є умовою життя. Умовою розвитку. Умовою перемоги.
Перша частина книжки висвітлює хронологію подій, що відбувалися 7—24 серпня 2014 року.
Друга частина видання висвітлює період з 25-го по 31 серпня 2014 року – від Дня Незалежності до відходу українських військових з Іловайська.