Бібліотеку відкрито у 1980 році. Вона є інформаційним та культурно-освітнім закладом на Теремках ІІ.Тут можуть представити свої таланти і здібності літератори,художники, музиканти,актори - як відомі митці,так і початківці та аматори. При бібліотеці діє художня галерея "Зустріч",працює клуб дозвілля "Радість". Обслуговує користувачів на абонементі та в читальному залі.
Ви
любите подорожувати? Відкривати для себе нові місця? Дізнаватися про їхню
історію? Відкривати таємниці минулого чи просто отримати нові враження?
У нашій Україні є місця, які вражають,
захоплюють, зачаровують і назавжди залишаються в пам’яті людей, які там
побували.
Напередодні Дня українського козацтва ми
познайомимо вас з місцями, пов’язаними з життям українських гетьманів: Чигирин,
Суботів, Батурин.
Розпочнемо ж нашу подорож!
Можливо вона надихне вас на реальні
подорожі.
Для
українського народу Чигирин – це один із символів української національної
ідентичності й боротьби за незалежність.
З 1648 р. Чигирин став резиденцією гетьмана
Богдана Хмельницького, фактичною столицею Гетьманщини.
Улюбленою приватною резиденцією Богдана Хмельницького був хутір Суботів. Тут гетьман не лише відпочивав, а й працював: відомо, що близько 300 універсалів було підписано в Суботові.
Батурин – Гетьманська столиця, резиденція п'яти гетьманів України: Дем'яна Ігнатовича Многогрішного, Івана Самойловича, Івана Мазепи, Пилипа Орлика, Кирила Розумовського. У місті відкрито Національний історико-культурний заповідник. Це пам`ять про жахливу Батуринську трагедію, про розквіт і занепад Гетьманщини. Тут відбудована Цитадель фортеці – місце козацької слави і горя. Стіни єдиного вцілілого з тих часів будинку Генерального суду зберігають історію забороненого кохання гетьмана Івана Мазепи та юної Мотрі Кочубей. У Батурині доживав віку останній Гетьман України. Вражає красою Палац Кирила Розумовського.
Основні пам’ятки: Батуринська фортеця, Воскресенська церква, Покровська церква, Музей Археології, Палац Кирила Розумовського, Миколо-Крупицький монастир, Будинок Генерального судді В. Кочубея.
Тож побувайте в цих національних історико-культурних заповідниках! Ви дізнаєтесь багато цікавого і отримаєте справжню насолоду.
Немає коментарів:
Дописати коментар