До цієї знаменної дати з 5.07.2021 р. по 29.07.2021 р. в бібліотеці представлена книжкова виставка-огляд "Хрещення
Русі-України у вітчизняній книжковій спадщині».
Утвердження християнства на Русі князем Володимиром у 988 році — тривалий складний процес, що розтягнувся у часі на багато століть, пройшовши кілька важливих стадій: спонтанного проникнення християнських ідей і цінностей до язичницького середовища, боротьби християнства та інших світових релігій за сфери впливу, проголошення християнства державною релігією Київської Русі, протистояння язичницького суспільства новій ідеології.
Першою правителькою Русі, що офіційно прийняла християнство, стала вдова князя Ігоря, княгиня Ольга. Продовжити справу своєї бабусі – хрестити Київську Русь і проголосити християнство державною релігією – зміг лише князь Володимир Великий.
"Повість минулих літ" - не просто літопис, пам'ятка української писемності ХІ-ХІІ ст., а й високохудожня поетична книга, своєрідна хрестоматія, збірник епічних пісень, легенд та переказів; це перша, найдавніша історія українського народу, написана на замовлення вічності.
Розділ "Володимир запроваджує на Русі нову віру" книги "Повість минулих літ" присвячений хрещенню великим князем Володимиром Київської Русі-України. В книзі Дулуман Е. К. "Введение христианства на Руси: легенды, события, факты" вчені з матеріалістичних позицій досліджують передумови введення християнства на Русі, комплекс проблем, пов'язаних з введенням християнства на Русі та висвітлюють мало досліджені сторони суспільного життя Давньоруської держави.
У монографії Горбаченко Т. Г. "Вплив християнства на становлення писемної культури Русі-України: релігієзнавчо-філософський аспект" розглянуто питання впливу християнства на становлення писемної культури Русі-України в ХІ-ХІІ ст. З філософсько-релігієзнавчих позицій грунтовно проаналізовано мову та писемність як складові церковно-релігійного життя в цілому і православних християн зокрема: документальні пам'ятки християнської писемності - рукописні та друковані книги, способи їх збереження і використання.
Розділ "Князь Володимир" книги Назарчук В. "Україна духовна" присвячений визначній постаті в історії України - князю Володимиру Великому, який залишив по собі славну пам'ять. Він об'єднав східнослов'янські племена, захистив Київську Русь від ворогів, але найголовніша справа його життя - прийняття у 988 році християнства.
Передумовам введення християнства в Київській Русі-Україні князем Володимиром присвячений розділ "Християнство у Київській державі" книги Белебехи І. "Безсмертна Україна".
Розділ "Хрещення Русі" книги Толочко О. П., Толочко П. П. "Київська Русь" про життя і діяльність великого князя Володимира та запровадження ним християнства у Київській державі.
Книга "Легенди про київських князів" Цельняк І. - передісторія життя на древніх слов'янських землях, стислі розповіді про заснування Києва, перших князів, їх боротьбу з печенігами, половцями, походи на Візантію та прийняття християнства.
В книзі Скляренко С. "Володимир" розповідається про прийняття Київською Руссю християнства наприкіці ІХ століття за князювання Володимира Святославовича.
Це був акт, значення якого важко переоцінити.
На зламі епох на зміну родовому ладові прийшов феодальний устрій.
Запровадження християнства сприяло посиленню великокнязівської влади, зміцненню єдності, утвердженню могутності держави, збагаченню культурних зв'язків з іншими народами світу.
Історичний роман Загоскіна М. М. "Аскольдова могила" присвячений київському князю Володимиру Святославовичу.
Автор показує Володимира Великого в момент його духовної кризи, пов'язаної з наростанням внутрішнього протесту проти аморальних язичницьких звичаїв. Намагаючись перебороти цю кризу, рівноапостольний князь Володимир звертається до християнських заповідей, що в кінцевому результаті призводить до утвердження нової віри - християнства на берегах Дніпра. В епілозі роману йдеться про хрещення Київської Русі.
"Ідоли падуть" Ю. Опільського - історична повість про часи князювання Володимира Великого, об'єднання східнослов'янських земель у складі Київської Русі й запровадження ним християнства.
Завітайте до бібліотеки та ознайомтесь з виставкою-оглядом "Хрещення Русі-України у вітчизняній книжковій спадщині». На сторінках книг ви знайдете для себе багато цікавої і корисної інформації з цієї теми.
Немає коментарів:
Дописати коментар