четвер, 29 липня 2021 р.

Бібліодесант "Острів читання на планеті Літо"


  Літо - це не тільки пора, коли дні вмиті сонцем, а світ буяє всіма відтінками зеленого, цвітінням квітів. Це час відпусток, канікул у дітей  та студентів. А ще й нагода для активного читання та відвідування бібліотеки. 
  Тому з метою заохочення нових користувачів до бібліотеки  вирушили у мандрівку до скверу та провели бібліодесант "Острів читання на планеті Літо".

   Відвідувачі скверу  ознайомились з книжковими новинками бібліотеки, отримали інформацію про послуги бібліотеки та зробили світлини з книгою, яка їм сподобалась. 




середа, 28 липня 2021 р.

Лібмоб "Книжок країна чарівна у гості вас чекає"

  З метою залучення нових користувачів, популяризації книги та читання, реклами послуг бібліотеки провели лібмоб "Книжок країна чарівна у гості вас чекає". 


  Якщо мешканці масиву Теремки ІІ не відвідують бібліотеку та не знають місце її знаходження, роздавали їм візитки, в яких зазначена  адреса бібліотеки, режим роботи, електронна адреса, контактний телефон  та розповідали про бібліотечні послуги.










вівторок, 27 липня 2021 р.

     З 5.07.2021 р. по 29.07.2021 р. в бібліотеці представлена  виставка-огляд 
"Євроінтеграційний простір України: політичний та економічний аспекти".

 Євроінтеграція – цивілізаційний вибір України, одна з ключових вимог революції гідності. У системі зовнішньополітичних пріоритетів України вона посідає особливе місце. 
  Для України європейська інтеграція – це шлях модернізації економіки, подолання технологічної недосконалості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед на ринок Європейського Союзу (ЄС). Як невід’ємна частина Європи Україна орієнтується на діючу в провідних європейських країнах модель соціально-економічного розвитку.
  
Досягнення України у напрямі до ЄС: 

   Ухвалено системні євроінтеграційні закони про внутрішні води, електронні комунікації, донорство крові тощо.
   Триває інтеграція у Єдиний цифровий ринок ЄС. Узгоджено спільний робочий план співпраці між Україною та ЄС щодо електронних довірчих послуг.
    Синхронізація у митній галузі: ухвалені урядом рішення дали змогу перейти до тестування роботи й поступового запуску авторизованих економічних операторів і національної електронної транзитної системи (NCTS). Бізнес уже відчув переваги, зокрема економію часу й коштів під час проходження митниці та перевезення товарів.
   Інтеграція енергетичних ринків України та ЄС: закріплено мету щодо синхронізації об'єднаної енергосистеми України з енергомережею ENTSO-E у 2023 році.
   Розпочала роботу попередня оцінююча місія ЄС щодо готовності інфраструктури якості України до укладання угоди АСАА. Ця угода стимулюватиме Україну продавати в ЄС готову високотехнологічну продукцію.
 Активізовано участь України у макрорегіональних стратегіях ЄС. Україна стала першою країною - не членом ЄС, яка головуватиме у Дунайській стратегії (з листопада 2021-го по листопад 2022 року).
  Уперше проведено широке обговорення з бізнесом функціонування зони вільної торгівлі й зібрано його пропозиції для оновлення угоди.
  Розпочато діалог високого рівня з питань залучення України до Європейського зеленого курсу. Визначено пріоритетні напрями співпраці на основі поданих Україною пропозицій, а саме: енергоефективність, водень, трансформація вугільних регіонів, промислові альянси та розвиток кліматичної архітектури.





28 липня - День Хрещення Київської Русі-України

  До цієї знаменної дати з 5.07.2021 р. по 29.07.2021 р. в бібліотеці представлена книжкова виставка-огляд "Хрещення Русі-України у вітчизняній книжковій спадщині». 


   Утвердження християнства на Русі князем Володимиром у 988 році   —  тривалий складний процес, що розтягнувся у часі на багато століть, пройшовши кілька важливих стадій: спонтанного проникнення християнських ідей і цінностей до язичницького середовища, боротьби християнства та інших світових релігій за сфери впливу, проголошення християнства державною релігією Київської Русі, протистояння язичницького суспільства новій ідеології.

   Першою правителькою Русі, що офіційно прийняла християнство, стала вдова князя Ігоря, княгиня Ольга. Продовжити справу своєї бабусі – хрестити Київську Русь і проголосити християнство державною релігією – зміг лише князь Володимир Великий.

  "Повість минулих літ" - не просто літопис, пам'ятка української писемності ХІ-ХІІ ст., а й високохудожня поетична книга, своєрідна хрестоматія, збірник епічних пісень, легенд та переказів; це перша, найдавніша історія українського народу, написана на замовлення вічності.

  Розділ "Володимир запроваджує на Русі нову віру" книги "Повість минулих літ" присвячений хрещенню великим князем Володимиром Київської Русі-України.

  В книзі Дулуман Е. К. "Введение христианства на Руси: легенды, события, факты" вчені з матеріалістичних позицій досліджують передумови введення християнства на Русі,  комплекс проблем, пов'язаних з введенням християнства на Русі та висвітлюють мало досліджені сторони суспільного життя Давньоруської держави. 

  У монографії Горбаченко Т. Г. "Вплив християнства на становлення писемної культури Русі-України: релігієзнавчо-філософський аспект" розглянуто питання впливу християнства на становлення писемної культури Русі-України в ХІ-ХІІ ст. З філософсько-релігієзнавчих позицій грунтовно проаналізовано мову та писемність як складові церковно-релігійного життя в цілому і православних християн зокрема: документальні пам'ятки християнської писемності - рукописні та друковані книги, способи їх збереження і використання.


    Розділ "Причини прийняття християнства Володимиром Великим" книги Баран О. "Збірник тисячоліття християнства в Україні, 988-1988" присвячений політичним причинам хрещення Київської Русі.


  Розділ "Князь Володимир" книги Назарчук В. "Україна духовна" присвячений  визначній постаті в історії України - князю Володимиру Великому, який залишив по собі славну пам'ять. Він об'єднав східнослов'янські племена, захистив Київську Русь від ворогів, але найголовніша справа його життя - прийняття у 988 році християнства. 
  Передумовам введення християнства в Київській Русі-Україні князем Володимиром присвячений розділ "Християнство у Київській державі" книги Белебехи І. "Безсмертна Україна".
 Розділ "Хрещення Русі" книги Толочко О. П., Толочко П. П. "Київська Русь" про життя і діяльність великого князя Володимира та запровадження  ним християнства у Київській державі.

   Книга "Легенди про київських князів" Цельняк І. - передісторія життя на древніх слов'янських землях, стислі розповіді про заснування Києва, перших князів, їх боротьбу з печенігами, половцями, походи на Візантію та прийняття християнства.

  В книзі Скляренко С. "Володимир" розповідається про прийняття Київською Руссю християнства  наприкіці ІХ століття за князювання Володимира Святославовича. 
    Це був акт, значення якого важко переоцінити.
    На зламі епох на зміну родовому ладові прийшов феодальний устрій.
  Запровадження християнства сприяло посиленню великокнязівської влади, зміцненню єдності, утвердженню могутності держави, збагаченню культурних зв'язків з іншими народами світу.

 Історичний роман Загоскіна М. М.  "Аскольдова могила"  присвячений київському князю Володимиру Святославовичу.
   Автор показує Володимира Великого в момент його духовної кризи, пов'язаної з наростанням внутрішнього протесту проти аморальних язичницьких звичаїв. Намагаючись перебороти цю кризу, рівноапостольний  князь Володимир звертається до християнських заповідей, що в кінцевому результаті призводить до утвердження нової віри - християнства на берегах Дніпра. В епілозі роману йдеться про хрещення Київської Русі.

 "Ідоли падуть" Ю. Опільського - історична повість про часи князювання Володимира Великого, об'єднання східнослов'янських земель у складі Київської Русі й запровадження ним християнства. 








  Завітайте до бібліотеки та ознайомтесь з виставкою-оглядом "Хрещення Русі-України у вітчизняній книжковій спадщині».  На сторінках книг ви знайдете для себе багато цікавої і корисної інформації з цієї теми.


середа, 21 липня 2021 р.

21 липня - 115 років від дня народження Олени Теліги

    З 12.07.2021 р. по 29.07.2021 р. до 115-річчя від дня народження Олени Теліги в бібліотеці представлена виставка-ювілей «Невтомний борець за свободу України».






"Вітрами й сонцем Бог мій шлях помітив,

Та там, де треба, я тверда й сувора.

О краю мій, моїх ясних привітів

Не діставав від мене жоден ворог"

О. Теліга


   У цих рядках Олени Теліги - не просто поетична декларація, а життєве кредо кількох поколінь борців за Україну, які свідомо йшли у пекло війни, жертвували талантом і молодістю, коханням і самим життям, щоб вибороти для всіх прийдешніх поколінь українців право називатися державним народом, господарем рідної землі, а кожній людині - здобути гідність і свободу.

    Ім'я Олени Теліги повертається в рідну Україну з небуття, з попелу і пожежі війни. В бібліотеці є  окремі видання поезій, прозових творів та публіцистики видатної української поетеси, з якими ми вас познайомимо.

 
   В книзі О. Теліги "О краю мій..." представлені її   поетичні і прозові твори.  А також  велика кількість фотографій, документів, нарис доктора історичних наук Надії Миронець "І злитись знову зі своїм народом" про життя і творчість поетеси. 

 
   До вибраних творів
Олени Теліги ввійшли поезії, прозові твори та публіцистика за шкільною програмою.



  У книзі Теліги О.  "Сучасникам радість" представлена її  громадянська (патріотична) лірика.  Це послання в майбутнє, звернення до нащадків. Авторка закликає горіти душею, діяти сміливо, виробити в собі рису суворої самодисципліни та обов'язку, не втрачати людських рис на тернистих шляхах випробувань.
   Співаник "Олена Теліга. Пісні сучасних українських гуртів та виконавців на вірші Олени Теліги з нотами й акордами" - це не просто пісні на вірші О. Теліги. Це цілісний повноформатний альбом на вірші поетеси, створений провідними українськими музикантами. В альбомі є також диск з піснями.

   Доктор Яр Славутич, професор Альбертського університету в Едмонтоні (Канада) - автор видання "Розстріляної музи" склав списки жертв сталінського устрою та німецько-гітлерівських загарбників, серед яких була і Олена Теліга.

  У посібнику "Гроно нездоланих співців" ви зможете ознайомитися не лише з мистецькою цінністю вогненної поезії Олени Теліги, але й з її героїчною поставою в житті.


   Олена Теліга - поетеса і патріотка, яка пішла у вічність, щоб навіки злитися зі своїм народом, навіки залишитися в його вдячній пам'яті. 
   Наша шана і вдячність полум'яній поетесі й патріотці - це  знайомство з її  творчістю, життям та діяльністю.