вівторок, 28 жовтня 2014 р.

До 70-річчя визволення України від фашистських загарбників організовано виставку-привітання
"Визволителям України -  слава!"
   Низький уклін усім, хто визволяв рідну Україну, хто віддав своє життя за щастя прийдешніх поколінь. За визволення України  наш народ заплатив дорогою ціною. Пам'ятайте про це! 
    Юний друже, дорогий читачу!
    Вдумайтесь в подвиг своїх батьків.
    Вдивіться в дорогі обличчя "живих" і "мертвих".
    Хай вічний вогонь пам'яті і вдячності горить у ваших серцях!
   І якщо Батьківщина покличе вас в ратний похід, хай ваша полум'яна любов до Вітчизни переллється в новий легендарний подвиг.









четвер, 23 жовтня 2014 р.

Музичний вечір "Світла доля України", присвячений великому українському пророку, художнику і поету Т.Г.Шевченку.

   Сьогодні нам як ніколи дуже потрібне полум'яне слово Шевченка. Необхідні його велике прагнення свободи, любов до свого народу, до своєї Батьківщини. Його особистість, потужна творчість є і досі криницею натхнення для сучасних митців. 
  Музичні твори на слова великого Кобзаря - прекрасне надбання в українській музичній культурі. Пісні на вірші Шевченка влилися в нашу повсякденну дійсність, як могутня ріка вливається в океан.
 
 

 
 



   Глибокий ліризм, високе громадянське спрямування, філософські роздуми, гуманізм - така яскрава палітра пісень геніального поета.
    На вечорі звучали пісні на вірші великого Тараса - вічні, як Дніпро великий, вічні, як Кобзар великий, вічні, як Україна велика, не здоланна ніким і ніколи. 

  Пісні на вірші Т.Г.Шевченка: "Плач Ярославни", "Повертає Ігор військо", "Зійшлись, побрались, поєднались" та "Плач Старий", під акомпонемент композитора, аранжувальника та гітариста рок-гурту "СонЦе" Вадима Пенюка,   виконала вокалістка Богута Наталія. Пісні виконані  у стилі фолк-рок.
  Дитячий вокальний ансамбль "МирРа" заспівав пісні "Реве та стогне Дніпр широкий" та "Голубка".

  До глибини душі зворушила пісня "Молитва дітей" на слова і музику керівника ансамблю Страшенко Тетяни. Це заклик до миру, щоб не було війни, щоб на вулицях нашої неньки України було спокійно, щоб діти  ходили до школи, посміхалися, щоб їм завжди світило тепле, ясне сонечко, щоб небо було завжди чисте та голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях людей.



  Любов до Батьківщини у спадок нам залишив великий Кобзар.  Ми -  українці з радістю несемо це полум'я любові у своїх серцях. Гарячою любов'ю до Батьківщини пройняті власні вірші Ольги Дживаго: "Люблю Україну" та "Сонце червоне на небосхилі..."

середа, 22 жовтня 2014 р.

Презентація виставки картин
"Тарасові думки глибокі, щирі, вірні в своїх творіннях із рослин втілили руки дивні" 
(Шевченкіана флористичними фарбами).

  "Сьогодні, - говорив Павло Тичина, - думи Тараса Григоровича Шевченка є нероздільні від дум нашого народу. І тому народ так часто і так охоче в творчі хвилини звертається до свого поета".
  У вінок всенародної шани великому Кобзарю вплели свій візерунок і талановиті майстрині клубу "Флористика", який діє при Київському міському палаці ветеранів - Авдєєва Віра Вікторівна та Дітківська Катерина. 
  Вони своєю майстерністю перенесли відвідувачів виставки в царство правдивого і мужнього слова нашого незабутнього  генія -  Тараса Шевченка. 
   Картини виконані за мотивами творчості Тараса Григоровича в техніці "Ошибана" (пресована флористика).
  Виставка - унікальна, неповторна.
  Творіння рук майстринь ваблять око. В них пульсує любов до великого пророка української нації, до рідної землі, до людей і до всього сущого. Картини зачаровують духовністю, філософським змістом, майстерністю, щирістю, пробуджують почуття громадянської самоповаги.
    Майстрині своєю творчістю подарували відвідувачам виставки неповторність свого духовного погляду, як на творчість великого Тараса, так і на довкілля. Уже з перших хвилин, перебуваючи на виставці, відчуваєш якесь особливе почуття власної гідності та гордості за Україну, по-новому оцінюєш життя і творчість великого поета.
  Доводиться лише дивуватися  умінню використовувати можливості природного матеріалу, яким майстрині вимережують диво-картини - це тополиний пух, бананова шкірка, квіти, листочки, трави, соломка і т.д.



понеділок, 20 жовтня 2014 р.

Свято урожаю "Фрукти, овочі та сміх ділим порівну на всіх".

   Масовий захід, на якому були присутні учасники клубу "Радість",  розпочала завідуюча бібліотекою Дрозденко Надія Гордіївна. Вона привітала всіх присутніх зі святом та розповіла про традицію святкування збору урожаю. Адже серед учасників клубу "Радість" є багато трудівників, садівників та городників, які люблять ПРАЦЮВАТИ НА СВОЇХ ПРИСАДИБНИХ ДІЛЯНКАХ.  Кожен із присутніх знає, ЯКЕ   це приємне відчуття - збІр урожаю. Надія Гордіївна     прочитала вірш "Овочева родина".

  Бібліотекар Крута Вікторія Іванівна свій виступ розпочала словами "Ой заспіваймо, родино, щоб наше жито родило, і житечко, і овес, щоб зібрався рід увесь" і виконала        українську народну пісню "Ой  зеленеє жито, зелене", ЯКУ ПІДХОПИЛИ УСІ ПРИСУТНІ. Вікторія Іванівна провела "естафету  українських порівнянь" про фрукти і овочі.  Вона також прочитала гумористичні вірші  під назвою "Фрукти, овочі і сміх ділим порівну на всіх".
  Бібліотекар Абакумова Тетяна Денисівна розповіла   про походження овочевих та плодових культур, їх селекцію та цікаві рецепти приготування корисних страв із овочів та фруктів.
 

  Учасники клубу "Радість" розіграли гумористичну сценку "Ходить Гарбуз по ниві і шукає свою милу".

   У виконанні керівника хору "Золота осінь" Корольової Олени ЄвгеніЇВНИ  та учасниці колективу Тимошенко Анни Станіславівни душевно прозвучала українська народна пісня  "Посіяла огірочки".
   


  Всім присутнім дуже сподобалась  гумореска  "Часник-чарівник" , НАПИСАНА ТА ВИКОНАНА ЇЇ АВТОРОМ -   ЖаборовськИМ ВікторОМ ІвановичЕМ




  Бадьоро і завзято  прозвучала українська народна пісня "Ой на горі та й женці жнуть" у виконанні хору ветеранів "Золота осінь". 
  Активна учасниця клубу "Радість" Валюшкевич Ірина Георгіївна з емоційним піднесенням розповіла про те, як їй вдається на своєму невеличкому клаптику землі зібрати багатий урожай овочів та фруктів.

  Фіналом свята стала жартівлива українська народна пісня "Ой посіяв козак гречку" у виконанні чоловічого тріо: Конофольського Віталія Антоновича, Жаборовського Віктора Івановича та Мушти Івана Юхимовича.     

середа, 1 жовтня 2014 р.

"А ми співаєм про любов і славу, про Україну - про свою державу".


  Вечір-пам'ять присвячений полеглим в роки Великої Вітчизняної війни і тим, хто сьогодні в зоні дій АТО віддав своє життя за збереження цілісності та незалежності України, розпочав  керівник клубу "Радість" Конофольський Віталій Антонович.
  Він зазначив, що пам'ять про війну залишилась з нами, як найбільший за силою приклад мужності, патріотизму і вічної скорботи за тими, хто поклав на її вівтар найдорожче - життя. 
   




    З піснею йшли в бій солдати і долали ворога у роки Великої Вітчизняної війни. Тож не дивно, що саме цього дня лунали пісні воєнних років. Члени хору ветеранів "Золота осінь" співочу частину вечора символічно розпочали з виконання Гімну України. 


 

 
  Тиндик Лідія Панасівна виконала пісню "Альоша" на музику Е.Колмановського, слова К.Ваншенкіна.

  Зворушливо пролунала українська народна пісня "Тяжко тужить мати" у виконанні Тимошенко Анни Станіславівни. 

   Пісня "Бухенвальдський набат" на слова А. Соболєва, музику В. Мураделі у виконанні Жаборовського Віктора Івановича прозвучала як заклик до миру на нашій рідній, єдиній Україні.