четвер, 23 січня 2014 р.

Павло Чубинський


27 січня виповнюється 175 років від дня народження автора Гімну України Павла Чубинського.
   Завидна доля випала написаним у вже далекому 1862 році Павлом Чубинським віршованим рядкам "Ще не вмерла України ні слава, ні воля". Без малого півтора сторіччя жили ці слова у серцях українців, щоб, врешті-решт, стати офіційним Гімном нашої незалежної держави. От лише чи багато з нас знають, ким був насправді для України Павло Чубинський?       Він любив нашу землю, мріяв про можливість працювати задля України. Заради неї поклав свою душу й тіло. Його життєвий приклад ненастанної працьовитості й відданої боротьби на ниві національного поступу мусить надихати нас українців, українців ХХІ ст., на розбудову своєї держави, про яку Чубинський лише мріяв, і свято плекати її культурні скарби.
     З нагоди цієї ювілейної дати в бібліотеці представлена виставка-ювілей "Будь славен, невмирущий Батько Гімну, Тарасів побратим - Павло Чубинський".


вівторок, 21 січня 2014 р.

Крути

29 січня вся Україна вшановує пам"ять героїв Крут. 
     В цей день в 1918 році під станцією Крути на Чернігівщині цвіт української молоді - київські студенти і учні стали на двобій з більшовицькою ордою на захист України, яка щойно вирвалася з рабства і вже вдихнула ковток свободи.
    В нерівній боротьбі полягло 300 юнаків. 
    Крути і сьогодні пломеніють променями гіркої печалі. Історію творять люди. І кожне покоління обирає чи то власний тягар непевності, чи смолоскип палаючої свободи. Крутянці обрали волю - вони виявилися свідомішими від більшості своїх ровесників, навіть мудрішими за деяких державних мужів того часу. І заплатили дорогою ціною - власним життям. Їх і досі оплакує Україна.
    Про подвиг юних героїв розповідає виставка-пам"ять  "Крути - символ національної пам"яті".


Соборність

22 січня виповнюється 95 років непересічної події з багатовікової історії нашої державності - возз"єднання Східної і Західної України.
   Справдилась віковічна мрія всіх українців - об"єднати в єдину державу штучно відокремлені одна від одної частини країни. Відтоді український народ отримав змогу об"єднати всі  зусилля своїх синів для створення нероздільної (соборної) незалежної української держави на добро і щастя українського народу.
    Запорукою подальшого утвердження незалежності  нашої держави є загальнонаціональна єдність, про що нагадує величне свято - День Соборності України. В єдності - наша сила. Разом ми зможемо подолати всі труднощі і негаразди сьогодення і збудувати велику й економічно міцну державу.
    З нагоди ціїє ювілейної дати в бібліотеці організована виставка: 
"Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна."
                      Д.Чередниченко


       З Днем Соборності, рідна моя Україно!



вівторок, 14 січня 2014 р.


11.01.2014 р. в бібліотеці відбулось свято Нового року.


 Щедрик, щедрик, щедрівочка
До Вас наша мандрівочка.
Час прийшов пощедрувати,
З Новим роком Вас вітати!


   



    Такими щирими словами розпочалося святкування Нового року і Різдва Христового у клубі "Радість" при бібліотеці ім.М.П.Стельмаха.
  До бібліотеки завітали казкові гості, без яких не обходиться жодне Новорічне свято: Дід Мороз і Снігуронька, Ялинка, а також їх маленькі помічники: Новий 2014 рік, Сніжинки та Сніговичок.
  У своїх  костюмах казкові герої виглядали просто приголомшливо, як справжні актори. Вони звеселили всіх своїми щедрівками і піснями.  
  На гостину до клубу "Радість" прискакав господар 2014 року - Коник.  Він, як символ цього року, розповів про плани на майбутнє, і пообіцяв допомагати працьовитим, добрим і виносливим людям у здійсненні їх  мрій. 
  Лісова Мавка (Тиндик Лідія Панасівна) своєю появою додала святу чарівності і загадковості. Її  спів замилував своєю неповторністю.
   Не обійшлося і без  жартівливого східного гостя, який так полюбив Україну і її мову солов"їну, що вивчив і заспівав  українську народну  пісню, і побажав усім присутнім мати можливість побувати в інших заморських країнах.  

  Тюріна Тетяна Григорівна  цікаво розповіла про Різдво Христове. Як воно було. Як його святкуємо. Вона наголосила на тому, що найяскравіше і найцікавіше цей празник святкують на теренах української землі. 
  В цей день святковим магічним актом створюється образ достатку, щастя, миру і спокою у своєму домі. Вся християнська Україна величає Спасителя Світу "Христос рождається - славіте; Христос з небес - зустрічайте; Христос на землі - величайтеся; співай Господові вся земле, і весело заспівайте люди, Він бо прославився".
   
  Символом різдва Христового є Ангели, які сповістили радісну вість про народження  Сина Божого. 
  Художниця Олена Давидівна Єрмак провела майстер-клас по вирізанню  Ангелочків з паперу, чим зацікавила гостей свята. 

  Новорічне свято було з танцями і піснями.
  Олена Євгенівна Корольова та Білоус Галина Петрівна підготували надзвичайно чудовий, веселий концерт, який сміливо можна назвати справжньою фейєрією таланту і співу.  

  Вони виконали старовинні щедрівки і колядки, які підспівував весь зал. 
  А яке ж свято без новорічної сценки? Учасники клубу "Радість"  Цизіна Валентина Григорівна  та Коніфольський Віталій Антонович виконали  комедійну  сценку "Новорічна пригода на Теремках",  яку написала керівник клубу Сапежко Ірина Юріївна. Гра акторів отримала шквал овацій і аплодисментів.  
 
   Була невимушена, дружня і  затишна атмосфера. Сміх, веселощі, жарти панували весь час. А більше за всіх раділи  діти - учасники свята з багатодітної сім"ї Пришляків: трирічні Аринка і Михайлик, п"ятирічна Ксюша і семирічний Іванко.










  

четвер, 2 січня 2014 р.

Степан Руданський

6 січня 2014р. - 180 років від дня народження українського письменника Степана Руданського.

З 2.01 по 15.01.2014 р. в бібліотеці представлена
виставка-ювілей "І знову я світ Божий оглядую..."
С.Руданський

       За словами М.Рильського
Степан Руданський "...справді заслуговує на найдорожчий у світі титул - титул народного поета".

"...Найоригінальнішим і заразом найбільш народним явився Руданський у своїх співомовках, у тих коротких епічних анекдотах, котрих і сюжет звичайно взятий з уст народу і прибраний в легеньку, сказать би можна куцу коломийкову форму народної коломийки".
І.Франко

    Є у Руданського й пророчі вірші. Так у 1857 році в поезії "Могила" (за 129 років до Чорнобильської катастрофи) він написав такі рядки, що сьогодні просто приголомшують: 

Де була калина,
Там нап"ята буда...
На верху могили
Чорнобилю груда.
І димить Чорнобиль,
За ким запалає...
І "Вічную пам"ять"
Божий птах співає...
    Не зустрінеш тепер людини, яка не знає, або не чула пісні Степана Руданського "Повій, вітре, на Вкраїну..."   Задушевні слова цієї пісні проймають серце,  допомагають жити.
  А його співомовки разом з Шевченковими творами рятували душу української нації.

Юрій Збанацький

1 січня 2014р. виповнилось 100 років від дня народження українського письменника Юрія Збанацького.

"Багато творів Юрія Збанацького стали вічними зарубками в душі, перевернули її, душу, здивували героїзмом, нечуваним, незмірним почуттям любові, товариськості, доброти, милосердя людського"
В.Коваль









До цієї дати в бібліотеці представлена 
виставка -ювілей
"...Найвище в світі звання - звання людини з великої літери"
Ю.Збанацький