середа, 22 травня 2024 р.

Із циклу заходів "Наші Янголи-охоронці! Дякуємо вам за незламність духу, за вашу звитягу та непереможність"

     З бажанням, щоб наші  захисники якнайшвидше повернулися додому та  безмірної подяки їм за героїзм, відданість Україні, мужність, стійкість, незламність духу вокальний ансамбль "Співаночка" дитячої музичної школи №38 (керівник Бурилко Д. А., концертмейстер Бурилко А. М.) для захисників України виконав пісню "Лист солдату" (сл. Світлани Александрової, муз. Оксани Первової-Рошки). 

понеділок, 20 травня 2024 р.

19 травня - День пам'яті жертв політичних репресій

  Згідно з Указом Президента№ 431/2007 від 21 травня 2007 року День пам'яті жертв політичних репресій щорічно відзначається в третю неділю травня. 
  До цієї болісної, скорботної дати з 13.05.2024 р. по 27.05.2024 р. на абонементі представили виставку-реквієм "Твоя слава – у могилі, а воля – в Сибіру, от що тобі матусенько, москалі зробили!" С. Руданський. 

    З метою вшанування, національної пам'яті жертв політичних репресій, утвердження нетерпимості щодо будь-яких проявів насильницької політики проти людства, торжества політики гуманізму, взаєморозуміння і миру спрямована наша  виставка-реквієм. 

    Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% – українці). Величезну кількість із них розстріляли, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже три мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

  Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинились сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках.  В Україні в 1937–1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць та таборів.

    Однією з найкривавіших стала ніч у Києві 19 травня 1938 року, коли у в’язницях НКВС було розстріляно 563 людини. Трагедія Биківні стоїть в одному ряду з такими злочинами, як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл. На сьогодні вже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання жертв сталінських репресій.

    Урочище Сандармох стало одним із сумних символів Великого Терору.  80 років тому там розстріляли близько 7 тисяч людей 60 національностей і дев’яти релігійних конфесій. Серед них понад 677 українців.

  Найбільшу групу в’язнів – 1111 осіб –  розстріляли з 27 жовтня по 4 листопада 1937 року. Ці масові розстріли приурочили до 20-річчя так званої "Жовтневої революції".

   Ми не повинні і не маємо права забувати, яку страшну трагедію довелося пережити нашому багатостраждальному народу під час політичних репресій, так званого Великого Терору. Цьому злочину немає прощення і не буде!

    Немає прощення і сьогоднішній російській агресії, коли відбувається фізичне знищення української нації. 

   Але як би нас не знищували - ми непереможні.

     Слава нації! Слава Україні!

четвер, 16 травня 2024 р.

16 травня - День вишиванки

 16 травня до Дня вишиванки в читальній залі бібліотеки провели інтерактивний захід "Вишиванка - оберіг, що не губиться у віках", який включив в себе народознавчу бесіду "Вишиванка - спадок нації", презентацію народознавчої виставки-інсталяції "Вишивані мрії української душі" та виставки-знайомства "Вишиванка як маркер національної ідентичності видатних українців",  флешмоб "Одягнімо вишиванки – наш чарівний український стрій". 

   Ознайомили учнів 9 класу ліцею № 227 з історією, символікою,  гамою та мовою кольорів, цікавими фактами, значенням вишиванки в єднанні та ідентичності українського народу. 

  

 Діти також прослухали аудіозапис пісні "Два кольори" на слова Д. Павличка у виконанні Д. Гнатюка. Чуттєве виконання вірша  О. Бугая "Мамина сорочка" не залишило байдужим жодне дитяче серце.
 Поряд із рідною мовою для українських поетів та письменників вишиванка стала 
обов'язковим атрибутом української ідентичності, що визначала їхню приналежність до української нації.  
 Письменники власним прикладом показували, наскільки важливим оберегом і цінністю є для них вишита сорочка. Іван Франко першим почав носити вишиванку, як повсякденний сучасний елемент гардеробу. 

  На виставці-інсталяції був представлений жіночий костюм ХІХ ст, з яким залюбки робили світлини дівчатка.





середа, 15 травня 2024 р.

18 травня - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

 З 13.05.2024 р. по 27.05.2024 р. на абонементі до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу  представлена виставка-пам'ять "Злочин без терміну давності".

   18 травня виповнюється 80  років насильницької депортації корінного народу Криму -  кримських татар. Це був безпрецедентний за своєю суттю і жорстокістю злочин проти цілого народу.

 Цього дня Україна і світ вшановуватимуть і згадуватимуть понівечені долі  кримських татар, які втратили Батьківщину, пережили смерть рідних і все життя присвятили поверненню додому. 

  

 На відміну від більшості депортованих народів, які повернулися на Батьківщину наприкінці 1950-х років, кримські татари були позбавлені цього права фактично на півстоліття -  до 1990-х років. 

  Наша держава  визнала кримських татар    корінним народом та гарантувала  право на самовизначення в складі України. Але з окупацією  рашистами Криму геноцид кримських татар і досі триває. В Криму відбуваються масові порушення конституційних прав татар - затримання, обшуки, незаконні арешти тощо. 

     Україна переможе, відновить свою територіальну цілісність,  поверне  Крим, і всі права цього багатостраждального народу будуть дотримані.  

   Відвідайте нашу виставку-пам'ять "Злочин без терміну давності", присвячену геноциду кримськотатарського народу. Адже для кримських татар важливо, щоб пам'ять про жахливий злочин проти них   збереглася.

вівторок, 14 травня 2024 р.

Мовно-патріотична година "Рідна мова - душа, воля та сила народу"

   "Мова народу - то цвіт усього його життя, яке починається за межами історії, цвіт, що ніколи не в'яне і вічно знову розпускається"
Павло Тичина
   З метою формування в учнів розуміння того, що рідна мова - духовна та культурна скарбниця народу, поглиблення знання про красу,  багатство і силу української мови 13 травня для учнів 4 класу ліцею № 227 провели мовно-патріотичну годину "Рідна мова – душа, воля та сила народу".
  Українська мова -  це національний код, символ української нації, феномен її культури, наша зброя, код спротиву і лінія оборони.

  Мовне питання під час війни дуже  важливе,  так як російський агресор не лише вбиває наших людей, нищить наші міста і села, а й нівечить культуру, мистецтво, слово. 
   Тому під час російсько-української   війни посилилась роль мови як чинника національної консолідації. 
   "Українська мова - це мова свободи й волі, а також могутня зброя українського народу в боротьбі за незалежність і перемогу" Володимир Зеленський

   Нині наша рідна мова - це потужний бренд! Розмовляти та думати  мовою сильної та незламної нації - це модно і престижно! 
   Відчутно підвищився рейтинг української мови на світовому рівні та пожвавився інтерес іноземців до її вивчення.  

   Юні шанувальники рідного слова, знавці мови, її історії активно включилися в вікторину  "Українська мова - мудрості криниця", присвячену перлинам народної мудрості -  неповторним за своєю самобутністю українським прислів'ям та приказкам. Учні проявили гарні знання, ерудицію, кмітливість при поясненні змісту прислів'їв та приказок,    відгадуванні загадок. 

   















  Закликали учнів в повсякденному спілкуванні зберігати та вдосконалювати чистоту і культуру української мови.

 "Слава Україні!" так сильно лунає тільки українською" Р. Стефанчук -  Голова Верховної Ради 

четвер, 9 травня 2024 р.

Інтерактивний захід "Пам'яті загиблих будемо гідні"

  Українці протягом довгих чотирьох років боротьби з нацизмом під час Другої світової війни, ризикуючи своїм життям, самовіддано йшли на подвиг, на смерть, щоб тільки наблизити перемогу. Найбільша данина тим, хто боронив рідну землю, і хто віддав своє життя за перемогу - це пам'ять. Забути їх - значить зрадити! 
   Ні! Ми не маємо права забути того, що зроблено нашими батьками й дідусями в ім'я перемоги над нацизмом. Не можна будувати майбутнє без пам'яті про минуле, не можна по-справжньому любити свою Батьківщину, не знаючи її героїчного минулого.
     І ця пам'ять робить нас сильнішими! 
  Нині Україна як і в роки Другої світової війни - епіцентр протистояння російській агресії. Весь український народ об'єднався у протистоянні російському агресору та став на захист своєї Батьківщини.  Прикладом героїзму і дороговказом у цій боротьбі є  велич подвигу українців у Другій світовій війні. 

  Задля вшанування всіх, хто боровся з нацизмом та всіх жертв війни для учнів 4 б класу ліцею №227 провели інтерактивний захід "Пам'яті загиблих будемо гідні", який включив в себе патріотичну бесіду " Подвиг безсмертний – пам'ять нетлінна", книжкову виставку-пам'ять "Народ, осяяний пам'яттю - нездоланний" та майстер-клас з виготовлення символу пам'яті - червоного маку "Пам’ять, що долає забуття".










середа, 8 травня 2024 р.

7 травня відбулась лекція-концерт учнів музичної школи № 38 "І пам'ять про війну нам пісня оживляє"

   7 травня до   в читальній залі бібліотеки відбулась лекція-концерт "І пам’ять про війну нам пісня оживляє" за участю учнів музичної школи №38  та їх  викладача і концертмейстера Бурилко Алли Михайлівни.

   


  В патріотичній лекції "Пам'ять про подвиг безсмертний солдата народ пронесе крізь віки" Алла Михайлівна зазначила, що 8 травня - це особливий день - День пам'яті та  перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

   Для українців - це день вшанування та пам'яті    мільйонів мужніх і незламних людей - справжніх героїв, які в роки Другої світової війни відстояли честь, свободу і незалежність України, очистили рідну землю від нацистської навали, проявивши високий зразок мужності, сили духу, самопожертви і, водночас, вічної скорботи за тими, чиє життя забрала війна, хто не дожив свого віку, недолюбив, так і не побачив своїх ненароджених дітей. 
   Алла Михайлівна наголосила на тому, що минуть роки, але ми завжди пам'ятатимемо героїв і вдячно славитимемо їх великий подвиг, і вони  будуть яскравим прикладом для майбутніх поколінь у творенні мирного сьогодення, любові та звитяжної праці на благо України. 

    Вдало підготовлений сценарій концерту доповнював виступ юних артистів. 
   Неможливо передати гаму позитивних емоцій, які відчували на концерті слухачі. 
   Вокальний ансамбль "Співаночка" під керівництвом Алли Михайлівни  бездоганно виконував патріотичні пісні, які  знайшли щирий відгук у серцях присутніх.

    

  Програма концерту здивувала своєю різноманітністю - виступ скрипалів, юних  баяніста та піаністки.




  Пісня "Свіча" на слова і музику Наталії Май у виконанні вокального ансамблю "Співаночка"

  "Карпатську легенду" Гомоляка В. виконав на скрипці Лук'янчук Макар (викладач Абрамян І. Я. , концертмейстер Лисенко В. В.)

Пісня "Наш Київ" на слова А. Демиденка, музику  К. Домінчена  у виконанні вокального ансамблю "Співаночка"


"Тополина баркарола" Платона Майбороди у виконанні ансамблем скрипалів "Рондо" (керівники Сиротюк Наталія Степанівна, Абрамян Інесса Яківна, концертмейстер Лисенко Вероніка Валентинівна)


"Вальс-етюд" Вільяма Гіллока у виконанні Желтової Поліни (викладач Бурилко А. М.)


"Балада про мальви" (муз. В. Івасюка, сл. Б. Тура) у виконанні вокального ансамблю "Співаночка" (керівник Бурилко Д. А., концертмейстер Бурилко А. М.)


Пісня "Калина" (муз. В. Дороша, сл. О. Приймака) у виконанні вокального ансамблю "Співаночка" (керівник Бурилко Д. А. , концертмейстер Бурилко А. М.)


Виконання на баяні Макаром Пастернаком  "Мюзет" Тоні Феллона 


  В кінці заходу Алла Михайлівна підкреслила, що війна ненависна усім чесним людям на землі. А найбільше - українцям, які змушені сьогодні пройти крізь горнило російсько-української війни. Але той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. 
   Перемога буде за нами!