Бібліотеку відкрито у 1980 році. Вона є інформаційним та культурно-освітнім закладом на Теремках ІІ.Тут можуть представити свої таланти і здібності літератори,художники, музиканти,актори - як відомі митці,так і початківці та аматори. При бібліотеці діє художня галерея "Зустріч",працює клуб дозвілля "Радість". Обслуговує користувачів на абонементі та в читальному залі.
четвер, 30 травня 2024 р.
понеділок, 27 травня 2024 р.
Із циклу заходів "Читай українською! Говори українською!"
Читач бібліотеки Ватутін Даніїл прочитав вірш А. Зарудного "Батьківська криниця".
середа, 22 травня 2024 р.
Із циклу заходів "Наші Янголи-охоронці! Дякуємо вам за незламність духу, за вашу звитягу та непереможність"
З бажанням, щоб наші захисники якнайшвидше повернулися додому та безмірної подяки їм за героїзм, відданість Україні, мужність, стійкість, незламність духу вокальний ансамбль "Співаночка" дитячої музичної школи №38 (керівник Бурилко Д. А., концертмейстер Бурилко А. М.) для захисників України виконав пісню "Лист солдату" (сл. Світлани Александрової, муз. Оксани Первової-Рошки).
понеділок, 20 травня 2024 р.
19 травня - День пам'яті жертв політичних репресій
З метою вшанування, національної пам'яті жертв політичних репресій, утвердження нетерпимості щодо будь-яких проявів насильницької політики проти людства, торжества політики гуманізму, взаєморозуміння і миру спрямована наша виставка-реквієм.
Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% – українці). Величезну кількість із них розстріляли, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже три мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.
Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинились сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках. В Україні в 1937–1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць та таборів.
Однією з найкривавіших стала ніч у Києві 19 травня 1938 року, коли у в’язницях НКВС було розстріляно 563 людини. Трагедія Биківні стоїть в одному ряду з такими злочинами, як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл. На сьогодні вже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання жертв сталінських репресій.
Урочище Сандармох стало одним із сумних символів Великого Терору. 80 років тому там розстріляли близько 7 тисяч людей 60 національностей і дев’яти релігійних конфесій. Серед них понад 677 українців.
Найбільшу групу в’язнів – 1111 осіб – розстріляли з 27 жовтня по 4 листопада 1937 року. Ці масові розстріли приурочили до 20-річчя так званої "Жовтневої революції".
Ми не повинні і не маємо права забувати, яку страшну трагедію довелося пережити нашому багатостраждальному народу під час політичних репресій, так званого Великого Терору. Цьому злочину немає прощення і не буде!
Немає прощення і сьогоднішній російській агресії, коли відбувається фізичне знищення української нації.
Але як би нас не знищували - ми непереможні.
Слава нації! Слава Україні!
четвер, 16 травня 2024 р.
16 травня - День вишиванки
середа, 15 травня 2024 р.
18 травня - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
Цього дня Україна і світ вшановуватимуть і згадуватимуть понівечені долі кримських татар, які втратили Батьківщину, пережили смерть рідних і все життя присвятили поверненню додому.
Наша держава визнала кримських татар корінним народом та гарантувала право на самовизначення в складі України. Але з окупацією рашистами Криму геноцид кримських татар і досі триває. В Криму відбуваються масові порушення конституційних прав татар - затримання, обшуки, незаконні арешти тощо.
Відвідайте нашу виставку-пам'ять "Злочин без терміну давності", присвячену геноциду кримськотатарського народу. Адже для кримських татар важливо, щоб пам'ять про жахливий злочин проти них збереглася.
вівторок, 14 травня 2024 р.
Мовно-патріотична година "Рідна мова - душа, воля та сила народу"
"Слава Україні!" так сильно лунає тільки українською" Р. Стефанчук - Голова Верховної Ради