середа, 22 листопада 2023 р.

25 листопада - День пам'яті жертв Голодоморів і 90-ті роковини Голодомору 1932–1933 років в Україні

  25 листопада (четверта субота місяця згідно з Указом Президента України від 26.11.1998 № 1310) відзначається День пам’яті жертв голодоморів, а також 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні   згідно з постановою Верховної Ради України від 17 грудня 2021 року № 1982-IX.

      З 15.11.2023 р. по 30.11.2023 р. до цієї трагічної дати  в бібліотеці представлена виставка-шок "Ридала скрипка. Сопілка плакала. Українці помирали" та проведена бесіда "Ми звинувачуємо! Ми пам'ятаємо! Ми ніколи не забудемо!"

   Метою виставки є висвітлення геноциду українців 1932-1933 рр., який проводив більшовицький режим СРСР на чолі зі Сталіним. Аналогів таких подій в світовій історії знайти важко, адже методом масового знищення людей був обраний голод, як глобальна репресивна акція, як демографічний удар по українській нації. 

    Це було масове народовбивство, що чинилося на очах усього цивілізаційного світу над українським народом.    
    Відбувалося систематичне знищення народу, а світ мовчав.  

 Страшним лихоліттям відгукнувся Голодомор для кожної української родини, залишивши по собі глибоку духовну рану, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців, і сучасне покоління.

    Кількість жертв Голодомору підрахувати досить важко і, мабуть не вдасться ніколи.   За приблизними підрахунками кількість жертв Голодомору може сягнути 14 млн. Це страшна жертва, на яку прирік українську націю сталінський режим. 
    
 Штучно влаштований Голодомор - незагоєна рана в генетичній пам'яті нашого народу.
    Ми  не маємо права забути страждань українського народу під час голодової катастрофи. 
   Вшанування пам'яті загиблих під час Голодомору  є нашим обов'язком. 
  Хай пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

понеділок, 20 листопада 2023 р.

Лекція-концерт "Герої не плачуть, герої стоять плечем до плеча і обличчям до неба!"

     20 листопада в читальній залі бібліотеки відбулась лекція-концерт "Герої не плачуть, герої стоять плечем до плеча і обличчям до неба!" 
    Зібралася повна зала сповнених бажання послухати лекцію, присвячену відвазі, силі духу й жертовності громадян, які вийшли на мирний протест й віддали своє життя на Майдані, захищаючи ідеали демократії, права, свободи і гідності людини,  європейське майбутнє України та зігріти серце музикою й піснею.


  Лекцію-концерт  цікаво та  змістовно провів викладач музичної школи     №38 Олександр Палюшкевич. 
   Талановиті діти подарували присутнім свої музичні творіння. 
   Це був справжній зорепад юних талантів. Вони гарно і майстерно грали та співали. 
    Виступ вихованців музичної школи № 38 знайшов щирий відгук у серцях глядачів та  створив особливу атмосферу тепла,  позитиву, добра. А це так необхідно у наш час. 
   Михайло та Агнія Заріцькі виконали "Молитву за Україну" (музика та вірші Наталії Багмут).

   
    Українську народну пісню в обробці Якова Степового "Ягілочка" виконала Єлизавета Гуртова.

    Катерина Корогод виконала пісню "Сіла птаха" (музика Ігоря Поклада, слова Юрія Рибчинського).

   Заслужена артистка України Валентина Іваненко підкорила аудиторію гарним, мелодійним виконанням  мелодії  невідомого автора в обробці Віктора Грицишина "Тебе оспівуєм" та "Алилуя" Ігоря Соневицького.


   Концертмейстер Георгій Сирбу  виконав на фортепіано "Елегію" Миколи Лисенка.

    Всі учасники заходу разом заспівали Гімн України. 

   Завідувач кафедри суспільних наук, доктор філософських наук, професор, академік АНВОУ, УАПН, зхаслужений працівник освіти України Баранівський Василь Федорович подякував артистам за гарно проведену лекцію-концерт та наголосив, що такі заходи сприяють громадській свідомості та патріотизму і, що діти є гідними продовжувачами слави, подвигу і гідності Героїв Майдану.

   Світлина на згадку

вівторок, 14 листопада 2023 р.

21 листопада - День Гідності та Свободи

   З 15.11.2024 р. по 30.11.2024 р. до Дня Гідності та Свободи в читальному залі представлена виставка-ствердження «Наш дух не зламати, свободу не вбити!» та біля неї провели патріотичну бесіду.

   Українці   споконвіку мужньо виборювали право жити гідно, незалежно та вільно. 

   Найкращі вийшли на Майдан та довели, що наш народ має священне право робити власний вибір, спроможність захищати свободу та будувати європейську демократичну державу. 

   Завдяки їх мужності, відвазі, стійкості та громадянському подвигу, Гідність і Свобода в Україні стали невід'ємною рушійною силою  для українського народу. 

   Своїм патріотизмом вони довели, що саме народ є господарем на своїй землі. 

   І знову наша Україна змушена вести боротьбу з російським агресором за свою незалежність, за суверенну Україну, за Гідність та Свободу. І знову український народ згуртувався і вступив в бій з ворогом, щоб назавжди здолати його. 

   Перемога буде за нами! Наш народ непереможний. Ми ніколи не стояли і ніколи не стоятимемо на колінах.

   Слава Україні! Героям слава!

середа, 8 листопада 2023 р.

"Музика - душа моя" - концерт учнів музичної школи № 38

 7 листопада до Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва талановиті діти музичної школи № 38 подарували користувачам бібліотеки концерт  "Музика - душа моя", присвячений українській музиці у всій її красі та розмаїтості.

 На гостей чекав розкішний подарунок -  вокальні та інструментальні твори різних часів. 

   Святкову програму вела концертмейстер та викладач Бурилко Алла Михайлівна. 

   Ансамбль "Співаночка" виконав пісні: "Над Україною"  (музика О. Луценко, слова М. Безушко), "Музика Vivat" (слова і музика Алли Бурилко), "Козацька слава" (слова О. Вратарьова, музика О. Злотника), "Мир над Україною" (музика Р. Квінта, слова П. Маги).



   На концерті звучали різні музичні інструменти. 

   На бандурі  пісню в обробці В. Бойка,  на слова Афанасьєва-Чужбинського О. "Скажи мені правду" виконала Лужкова Дар'я.


   На саксофоні Серафим Завалко виконав мелодію Френсіса Лея "Lave Story".


  Апофеозом вечора було виконання ансамблем "Співаночка" патріотичної пісні "Мир над Україною" (музика Р. Квінта, слова П. Маги).

     Ця пісня до сліз зворушила найпотаємніші струни сердець  глядачів, так як найзаповітніші мрії і бажання українців - перемога і мир в Україні.



    Це було справжнє свято музики. Юні артисти продемонстрували свої здобутки та високу майстерність, подарували прекрасну музику, позитивні емоції, тепло  та віру в нашу перемогу.

Світлина на згадку


понеділок, 6 листопада 2023 р.

9 листопада - Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва

   З 6.11.2023 р. по 20.11.2023 р. до Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва в бібліотеці представлена виставка-знайомство «Душа нації – в її культурі».

  Свято засноване, щоб вшанувати професіоналів та аматорів, які присвятили себе благородній справі - відтворенню, збереженню та примноженню неоціненних культурних  скарбів нашого народу.  

   Саме завдяки самовідданій праці українських  митців українська культура змогла зберегти свою самобутність і зайняти гідне місце серед світових культур.

   Культура є ефективним консолідуючим фактором.

  Українська культура, створена тисячоліттями та побудована на національних цінностях і пріоритетах,  була і лишається яскравим явищем світової культури. 

    Ми повинні і надалі зберігати, примножувати українську культуру. 

  Запрошуємо вас здійснити книжкову мандрівку у світ української культури, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів і зберегти свою самобутність та первісну  чистоту.  

  Ви також зможете ознайомитись з процесами  історичного культурного розвитку від найдавніших часів до сьогодення. 

   Через віхи життя і діяльності провідних діячів культури вам відкриється панорама культурного розвитку та досягнення культури України у ХХ столітті. 

середа, 1 листопада 2023 р.

1 листопада - День народження Європейського Союзу


    З 1.11.2023 р. по 15.11.2023 р.  до Дня народження Європейського Союзу в бібліотеці представлена виставка-знайомство 
«Від європейської ідеї – до єдиної Європи».
  Європейський Союз (ЄС) - це унікальний економічний та політичний союз 27 європейських країн.  Вони працюють разом для того, щоб покращувати життя людей у Європі, а також за її межами.
   Понад 60 років ЄС працює заради миру, процвітання та добробуту своїх громадян. З шести країн-засновниць – або держав-членів – у 1950-х роках він перетворився на Союз із 27 країн із населенням, що налічує майже 450 мільйонів людей.

  Те, що починалося як економічний проєкт, спрямований на підвищення рівня життя в післявоєнній Європі, призвело до створення найбільшої у світі зони єдиного ринку, де люди, товари, послуги та капітал можуть вільно пересуватися. Протягом десятиліть ЄС розширив свою сферу діяльності, де співпраця між країнами приносить кращі результати. Країни, які входять до ЄС, вірять, що, працюючи разом, вони стають сильнішими та краще здатні протистояти великим викликам сьогодення. 

  Україна завжди мріяла стати рівноправним членом ЄС. На сьогоднішній день  вступ України в ЄС набув реальних перспектив. ЄС  надав нашій країні  статус кандидата. Це кандидатство є заслугою Збройних Сил України, результатом героїзму та зусиль усього українського народу та наслідком зухвалої політики російської імперії. 

   Факт кандидатства змінює вектор розвитку України. Це не тільки реформи у всіх сферах діяльності, які ми повинні здійснити, а й отримання додаткової мотивації до швидкої перемоги, непорушного миру в нашій державі, а також джерела фінансування для повоєнної України.