Тисячі українців були змушені шукати кращої долі за кордоном. Але навіть у чужих країнах вони пам'ятали про своє походження та змогли вразити світ своїм талантом.
Митці продовжували творчо працювати поза межами Батьківщини, не відмовляючись від свого українства ні в житті, ні в творчості. Вони активно включилися у світовий мистецький процес.
У книзі в формі есе-розповідей зображено життя і творчість окремих персоналій, які відіграли помітну роль у процесі становлення та розвитку української думки, культури та мистецтва. Барвистими засобами художнього слова автор змальовує багато маловідомих фактів з життя видатних українських митців, кожен з яких зробив свій яскравий внесок у розквіт української та світової культури.
У романі-біографії письменниця висвітлює життя і творчий шлях всесвітньовідомої співачки.
Майстерно та історично достовірно відтворено повнокровний образ визначної артистки, показано високу красу її життя, глибинність душі, вроджений хист та безупинне самовдосконалення, а також громадянську позицію Соломії Крушельницької.
Неперевершене сопрано у три октави Соломії Крушельницької не залишило байдужими нікого. Оперною дівою захоплювався увесь світ. Соломія легко співала твори на восьми мовах. Щоб слухачі знали, звідки вона родом, після концертів співачка часто знайомила публіку з українськими піснями.
Книжка доктора мистецтвознавства, члена-кореспондента Академії мистецтв України, заслуженого діяча мистецтв України Валерія Михайловича Гайдабури присвячена творчій біографії відомої актриси, режисера, педагога та організатора театральної справи на теренах української діаспори в США, заслуженого діяча мистецтв України Лідії Крушельницької. Простежено 40-річну історію керованої нею Студії Мистецького Слова в Нью-Йорку, висвітлено творчий доробок цього колективу, що здобув широку популярність. Авторський стиль поєднує наукову ґрунтовність розповіді з емоційним захопленням безкорисливою працею митців діаспори.
Книга написана на основі матеріалів із архіву митця у Києві. Це більш як шістдесят листівок, знімків, інших документів, надісланих і переданих Сергієм Лифарем рідним після втечі за кордон 1923 року.
Дивні, багато в чому трагічні випробування випали на долю маленької симпатичної жінки, відомої американської вокалістки, яку в 1998 році назвали найбільш пізнаваним голосом США. Дійсно, її спів почули понад 20 мільярдів людей, що в три рази більше за все населення планети. Ім’я цієї співачки Квітка Цісик. Хто хоч раз почув голос цієї співачки, ніколи не забуде його, наче вона знала якусь загальну таємницю для кожного людського серця. Подейкують, її голос має містичну силу, заворожує і лікує. Звідки ж взялася на чужині, в самому центрі Нью-Йорка, чарівна українська квітка, яка знала таємний код української душі, ви дізнаєтесь, прочитавши цю книгу.
Чарівною квіткою України, «легендою за океаном» називають представницю української діаспори Квітку Цісик, незабутній голос якої пронизує до глибин душі. Недарма ж бо весь американський шоу-бізнес захоплювався її неповторною манерою, адже з нею працювали Майкл Джексон, Вітні Г'юстон та інші світові зірки. Дивна доля, багато в чому трагічна, випала маленькій симпатичній жінці, яку в 1998 році назвали найбільш упізнаваним голосом США. Ранній розрив із Україною завдай їй болю, який Квітослава гоїла українськими піснями, а невиліковна хвороба привела за собою ранню смерть. Однак мрія усього життя чудової Квітки, яка могла би стати окрасою будь-якої сцени, все-таки здійснилася. Чарівний голос видатної українки і досі лунає між нас та продовжує зігрівати серця й душі людей на всій планеті.
Олександр Кошиць! Це ім'я повертається до нас із забуття, як і багато інших імен, яскравих і непересічних, без яких важко уявити сьогодні світову культуру. Спогади Олександра Кошиця, талановитого диригента, композитора, фольклориста -це хвилююча сповідь людини, яка відірвавшись від коханої України географічно, ніколи не втрачала з нею єдності духовної.
Олександр Кошиць - амбасадор української культури, який 1919 року створив хорову капелу й вирушив з нею за кордон, щоб познайомити з незалежною Україною та її музикою увесь світ.
Цей унікальний альбом-каталог висвітлює життя і творчість всесвітньо відомого народного художника України, винахідника власного художнього стилю, лауреата Національної премії України імені Т. Г. Шевченка, члена Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва Івана Степановича Марчука. Увазі шанувальників мистецтва пропонується близько 500 репродукцій вибраних творів цього видатного майстра другої половини ХХ-ХХІ століть. Іван Марчук належить до загадкових і не завжди збагненних майстрів сучасної доби.
Нереалізованість художника в умовах радянського тоталітаризму змусила його в кінці 1980-х виїхати з СРСР. З того часу митець встиг пожити в Австралії, Канаді й США, звідки вже остаточно повернувся до України у 2011 році. На відміну від багатьох митців-емігрантів, які змушені були займатися за кордоном не своєю справою, Марчук продовжував малювати й здобув на чужині всесвітнє визнання. Він став єдиним українцем за всі часи, що увійшов до рейтингу "100 найвизначніших геніїв сучасності", який уклала британська газета The Daily Telegraph.