Народознавча бесіда
"Іскриться мудрість кримськотатарського народу в його казках"
Бібліотеку відкрито у 1980 році. Вона є інформаційним та культурно-освітнім закладом на Теремках ІІ.Тут можуть представити свої таланти і здібності літератори,художники, музиканти,актори - як відомі митці,так і початківці та аматори. При бібліотеці діє художня галерея "Зустріч",працює клуб дозвілля "Радість". Обслуговує користувачів на абонементі та в читальному залі.
Народознавча бесіда
"Іскриться мудрість кримськотатарського народу в його казках"
Сім років тому Росія окупувала Автономну Республіку Крим.
Більшість мешканців Криму не визнали окупаційний режим.
26 лютого 2014 року під гаслом «Крим – це Україна» відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу проукраїнський мітинг чисельністю до 10 тисяч учасників.
Україна і міжнародні організації засудили дії Кремля та визнали цю подію анексією.
Наша позиція та мета - повернення Криму до складу України.
26 лютого Указом Президента України установлено День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, як щорічної пам'ятної дати.
До цієї дати 26 лютого разом з учнями Київської дитячої художньої школи №9 провели флешмоб "Крим - це Україна".
Презентація творчості Леся Мартовича «Мечем сатири, гумором любові»
До цієї ювілейної дати з 15.02.2021 р. по 26.02.2021 р. в бібліотеці представлена віртуальна виставка «Воїн з пером у руках, лірик – з букетом конвалій» Н. Солоненко.
У цьому сузір'ї незгасною зорею сяє ім'я Лесі Українки. Безсмертна іскра Прометея запалала глибоко в її серці і загорілася ясним вогнем.
Вогонь поезій Лесі Українки палає і сьогодні. Це незгасимий вогонь таланту від Бога.
Історія її життя могла б стати основою величезної драми, але стала на службі найсвітлішої поезії, зоря якої яскраво палає на літературному небосхилі вже 150 років. Твори Л. Українки – окраса світової літератури.
Творчість Лесі Українки багата й різноманітна. ЇЇ поезія свідчить про велику любов до рідної землі, вболівання за долю свого народу.
Ми знаємо і не знаємо Лесю Українку. Думаємо, що знаємо її. Але чи розуміємо і чи відчуваємо її?
Мета нашої книжкової виставки - відповісти на всі можливі запитання щодо цілющого, невичерпного джерела Лесиної творчості та докладно прослідкувати всю її біографію.
У книгах, представлених на виставці, ви знайдете і те, про що не читали, не знали, можливо, і не думали.
Сподіваємось, що творчість Лесі Українки торкнеться струн вашої душі.
З 1.02.2021 р. по 26.02.2021 р. в бібліотеці представлена виставка-панорама "Кримські татари: етнічна історія і традиційна культура".
В Севастополі знаходяться мальовничі руїни стародавнього міста Херсонеса.
Даний путівник знайомить з центром античної культури Криму - Херсонесом. Мандрує залами музею, розповідає про розкопки античного і середньовічного міста, археологічних знахідках.
Розкіш середньовічної архітектури знайшла втілення в численних палацово-паркових ансамблях — палац графа Воронцова, садиба Гагаріна, ансамблі в Лівадії і Массандрі.
Патріотична бесіда біля виставки-ствердження "Батьківщина, мати, мова - три джерельно вічних слова" М. Сингаївський
Патріотична бесіда
"Пішли у вир без вороття
За гідний поступ, кращу долю,
За європейський стиль життя"
З 1.02.2021 р. по 26.02.2021 р. в бібліотеці представлена виставка-інсталяція "Ромська тема в світовій художній літературі та мистецтві".
Зображення людей внутрішньо вільних, сильних, незвичайних, яскравих, жагучих, таких, які далеко не завжди відповідали загальноприйнятому розумінню норм, стало однією з основних тем у мистецтві та художній літературі.
В українській літературі до ромської теми зверталися Т. Г. Шевченко в поемі "Відьма", С. Руданський в циклі "Співомовок":"Циганський кінь", "Циган на толоці", "Лев і циган", "Циган з хроном", "Циганський похорон", М. Коцюбинський в оповіданні "Пе-коптьор" (1896), П. Куліш в літературній казці "Циган", О. Кобилянська в повісті "В неділю рано зілля копала" (1908).
Роми в українській літературі зображені кмітливими, розумними, пристрасними в коханні та шляхетними. Цінністю для них є сім'я та діти. Роми допомагають усім, хто звертається до них у важкий час ("Відьма" Т. Шевченка), залишаються пристрасними любителями коней ("Пе-коптьор" М. Коцюбинського).
Головною сюжетною лінією драми М. Старицького "Циганка Аза" є заборонене кохання циганського хлопця Василя до простої дівчини Галі. Зіткнення циганської стихії, романтичних дітей природи з селянським середовищем призводить до фатальних наслідків. Палка любов молодого цигана до української дівчини, у якій теж, до речі християнська кров змішувалась з циганською (батько її був циганом, якого виховували селяни), здатна подолати всі перешкоди на своєму шляху. Любов ця перетворює вічного кочівника на постійного мешканця села, пробуджує нечувану винахідливість та працьовитість. Надлюдськими зусиллями Василь прагне відстояти своє право на спокійне життя й працю. Але чи вдасться це йому? Ви дізнаєтесь, прочитавши драму.
Тема новели П. Меріме "Кармен" - зображення життєвої долі ромів. У новелі звичаї та опис ромського народу подано детально, часто вживаються слова ромського походження, які П. Меріме подає так, що вони зрозумілі читачеві, їхня етимологія є в творі в великій кількості.
Герої новели циганка Кармен та баск Хосе належать до народів з різною культурою, що дуже відрізняло їх одне від одного. Тут зіткнулися дві народності, відповідно, два погляди на світ. Вони по-різному ставилися до кохання, яке захопило їх обох. Чим завершилося їхнє кохання? Відповідь отримаєте, прочитавши новелу.
Один з найулюбленіших жіночих образів світової літератури — образ Есмеральди в романі В. Гюго "Собор Паризької Богоматері".
Перед нами постає юна дівчина - дитя природи, дитя циганського народу, яке любить танці, шум, життя під відкритим небом. Вона юна, наївна, і зовсім не знає життя.
Есмеральда є втіленням того, що ми називаємо жіночість, ніжність, тендітність, чарівність, цнотливість, що гармонійно поєднуються із незламною силою духу. Вона добра, співчутлива, а найголовніше - уміла кохати, самовіддано, безмежно, до смерті...
Яскраво і цілісно самобутній ромський світ зобразив О. С. Пушкін в романтичній поемі "Цигани" (1823).
У О. Купріна ромська тема втілилась в яскравому образі містичної поліської циганки Олесі ("Олеся").
"Кармеліта" О. Кудріна - це історія жертовного, пристрасного та всеперемагаючого кохання циганки Кармеліти та Максима. Зустрічі й розлуки, відданість і зрада, таємниці й викриття - все це та багато іншого ви знайдете в цій книзі.