вівторок, 18 серпня 2020 р.

"Славні сини України за незалежність йшли крізь плин століть і гомін сьогодення": 29 серпня - День пам'яті захисників України


  

Виставка-вшанування "Славні сини України за незалежність йшли крізь плин століть і гомін сьогодення", присвячена мільйонам українців, які поклали своє життя на вівтар боротьби за незалежність України.
До своєї волі Україна йшла довгим і жертовним шляхом.
24 серпня 1991 року - День Незалежності України. Ця дата увібрала в себе роки, десятиріччя, сторіччя... Мільйони українців мріяли та віддавали своє життя за цей святий для кожного українця день. Серце знову і знову завмирає від болю - яким же важким був шлях до незалежності.
В основі української державності - тривала боротьба наших предків, звитяга великих полководців, світочів козацького духу - Богдана Хмельницького, Петра Сагайдачного, Івана Мазепи, Пилипа Орлика, героїв УПА а ОУН - Романа Шухевича, Євгена Коновальця, Андрія Мельника, жертв політичних репресій, героїв АТО та багатьох інших славетних синів України, які поклали своє життя на вівтар боротьби за незалежність нашої держави. Вони загинули фізично, але їх імена назавжди залишаться в наших серцях, як незгасні світочі українського духу, як вічні смолоскипи.

Вивчаймо їх! Пам'ятаймо їх! Вшановуймо їх! Дякуємо їм!

"Хай квітне щаслива моя Україна! Найкраща, безцінна і рідна земля"

          

24 серпня - День Незалежності України


24 серпня 1991 року Верховна Рада України ухвалила Акт проголошення незалежності України. Ця визначна дата навіки увійшла в історію нашої держави, започаткувала нову епоху в житті нашого народу, законодавчо закріпила його вікові демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.
Ніколи за роки нашої незалежності нам не доводилося проходити такі складні випробування як зараз - захищати свою країну від ворога. Саме сьогодні, захищаючи свою країну, ми виборюємо свою незалежність. Шляхом цієї боротьби формується непереможна нація - нація патріотів. Сьогодні народжується справжня Україна, яка є незламною державою, гідною поваги усього світу. Від кожного з нас залежить, якою бути нашій державі, як житимуть наші нащадки.

Тож любіть свою Україну! Працюйте на її розбудову! Нехай ваші серця повняться любов'ю до людей та гордістю за свою квітучу, незалежну Україну!

"Рідний наш прапор високо несім! Хай він, уславлений, квітне усім!"


23 серпня - День Державного Прапора України



  Виставка "Рідний наш прапор високо несім! Хай він, уславлений, квітне усім!" присвячена нашій святині - українському Державному Прапору. 
    Історично склалося, що напередодні Дня Незалежності - 23 серпня ми відзначаємо День Державного Прапора України. Сьогодні державний стяг став для нашої нації втіленням національної єдності, честі та гідності, символічним оберегом, який наповнює серця почуттям патріотизму, любові до України та гордістю за свій народ. 
   Синьо-жовтий прапор майорить  на всіх державних установах України. Він здіймається над усіма посольствами нашої держави в багатьох країнах світу. 
   Гордо розвивається синьо-жовте знамено, промовляючи всьому світу: "Є у світі держава - Україна". 
   Тож бережімо нашу святиню! Бережімо незалежність та суверенітет нашої України!

вівторок, 4 серпня 2020 р.

12 серпня - Міжнародний день молоді

До Міжнародного дня молоді, який в цьому році відзначається 12 серпня, підготували вікторину, присвячену молодому талановитому письменнику Л. Дерешу "Творча майстерня Любки Дереша".
1.Чому Л. Дереша називають "вундеркіндом" української літератури?
2. У скільки років Л. Дереш написав свій перший дебютний твір "Поклоніння ящірці"?
3. Головний герой роману "Поклоніння ящірці"?
4. Які функції,  на думку Л. Дереша, виконує письменник?
5. Скільки книжок налічує творчий доробок Л. Дереша?
6. Який твір Л. Дереша у 2018 р. було поставлено на сцені Веймарського національного театру в Німеччині?
7. Який роман Л. Дереша у 2005 р. було представлено на Лейпцизькому книжковому ярмарку?
8. Які романи Л. Дереша здобули 3 місце в конкурсі "Книжка року", яку проводила БІ-БІ-СІ у 2006-2007 рр. ?
9. Які 3 книжки ввійшли до "синайського циклу"?
10. Яку програму з 2008 р. на телеканалі КРТ веде Л. Дереш?
11. В якому жанрі пише свої твори Л. Дереш?
12. Скількома мовами перекладені твори Л. Дереша?
13. Який роман було видано французькою мовою?
14. Що є джерелом натхнення творчості Л. Дереша?
15. Улюблений іноземний автор Л. Дереша?
16. Які твори Л. Дереш написав для дітей?
17. Скільки років Л. Дереш працював над романом "Голова Якова"?
18. Що рекомендував Л. Дереш читати під час карантину?