Бібліотеку відкрито у 1980 році. Вона є інформаційним та культурно-освітнім закладом на Теремках ІІ.Тут можуть представити свої таланти і здібності літератори,художники, музиканти,актори - як відомі митці,так і початківці та аматори. При бібліотеці діє художня галерея "Зустріч",працює клуб дозвілля "Радість". Обслуговує користувачів на абонементі та в читальному залі.
субота, 24 березня 2018 р.
середа, 21 березня 2018 р.
"Час зупинись... Люди, читайте! Читайте і пам'ятайте!" (письменники про Голодомор).
З 1.03.2018 р. по 29.03.2018 р. в читальному залі бібліотеки представлена виставка-пам'ять
" Час зупинись... Люди, читайте! Читайте і пам'ятайте!" (письменники про Голодомор).
Пам'яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітарним режимом у 1932-1933 роках, пам'яті тисяч українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії ХХ століття, присвячені твори українських письменників.
Повість В. Барки "Жовтий князь" - перший літературний твір про Голод в Україні 1932-1933 років.
Письменник із вражаючою силою і правдивістю показує, як українська земля, що завжди несла радість хліборобу, який жив в одвічній гармонії з природою, перетворилася на зону смерті. В сім’ї Катранників поступово вимерли всі: бабуся Харитина Григорівна (берегиня українського роду), мати й батько, їхні дітки Миколка й Оленка. Залишився лише наймолодший пагінець сім’ї — Андрійко.
Повість Уласа Самчука "Марія" видана в Києві у 1991 році, хоч написана була ще 1933 року в Празі. Культурний світ про неї давно знав. Письменник Степан Пінчук у статті "Улас Самчук та його роман про голодомор 1933" пише, що Самчук "найповніше втілив у своїй творчості трагічну долю українського народу у ХХ столітті".
Про автобіографічну повість Івана Кирія "Голодна весна" Степан Колесник пише: "... то страшний документ сталінського злочину, свідчення очевидця. Хоч написана вона в спокійній, розповідній манері, але від того спокою хочеться кричати на цілий світ".
Повість Ольги Мак "Каміння під косою" визнано найкращим твором для молоді з голодоморської тематики. Як відзначала критика ця книга "читалася як щось неймовірне, недійсне... З жахом кружляла думка: невже ж письменниця це все пережила".
Сповнені щемкого болю і зажури поетичні рядки книги "Біла молитва братика" письменниці з Луганщини Антоніни Листопад, про яку Микола Жулинський писав: "Кожен вірш - мов біла свічечка вкраїнської жалоби за мільйонами невинно убієнних комуністичним режимом у безкровній війні з українським народом.
Кожне слово - мов чистий голос із глибокої темені 33-го, сповнений печалі й любові".
Повість Дімарова А. "Тіні Сталіна", роман В. Захарченка "Довгі присмерки", повесть-быль Ильяшука М. "Сталинским курсом", роман Мейгаша Ю. "Голгофа", роман Цюпи І. "На крутих поворотах" також розкривають трагічні сторінки 30-х років, які так старанно ховалися від читача. Весь світ жахався, а ми мовчали, наче трагедії не було. Читати такі книги тяжко, але вони очищають душу, роблять нас добрішими, мудрішими, навчають благородству і правди.
четвер, 15 березня 2018 р.
"Україна починається з тебе" В. Чорновіл
З 1.03.2018 р. по 29.03.2018 р. до 19-річчя від дня загибелі В'ячеслава Чорновола в бібліотеці представлена виставка-вшанування"Україна починається з тебе"
В. Чорновіл.
25 березня 1999 року в автокатастрофі загинув В'ячеслав Чорновіл. І здригнулася від болю Україна. Це була величезна втрата для нашої держави. Лише після його смерті люди збагнули, ким він був для України.
За визначний особистий внесок в національне відродження України, послідовне відстоювання побудови незалежної української держави, активну громадську і політичну діяльність В'ячеславу Максимовичу в 2000 році присвоєно звання Героя України посмертно.
Ми вшановуємо видатну особистість новітньої історії України, незламного борця за її незалежність, Героя України.
З нами він буде завжди у помислах і діях, у щирих молитвах і боротьбі за незалежну Україну. Він своїм пристрасним, закарбованим на папері чи плівці словом запалює серця людей вогнем любові до України. Він є взірцем жертовного служіння Батьківщині, які нині виявляється щоденно у вчинках свідомих українців, які відстоюють наші кордони на Сході держави.
середа, 14 березня 2018 р.
понеділок, 12 березня 2018 р.
"8 Березня - свято весни та мами"
Немає в світі нічого щирішого, як серденько мами, яке б'ється для дитини днями і ночами. Саме для мам 11.03.2018 р. в читальному залі бібліотеки діти влаштували " Свято весни та мами".
Вони співали пісні, читали вірші, присвячені мамам і бабусям.
Всіх присутніх дуже розчулила пісня у виконанні дітей "Маму я люблю рідну, дорогу".
Маленькі актори зіграли жартівливу сценку "Мрії наших мам".
понеділок, 5 березня 2018 р.
"Творчість - це спалах душі"
З нагоди святкування 25-річчя "Дитячого театру "Спалах"" та 60-річчя його засновника і незмінного керівника Купчик Алли Василівни 4.03.2018 р. в читальному залі бібліотеки відбувся вечір-зустріч "Творчість - це спалах душі".
Колектив "Дитячого театру "Спалах"" працює в основному з класичними творами, дотримуючись академічного стилю у виконанні. В репертуарі театру, окрім багатьох ігрових, святкових програм та концертних номерів, налічується більше 20 вистав та інсценізацій за творами українських та зарубіжних авторів.
Бібліотечні працівники завжди давали можливість молоді продемонструвати свої досягнення та реалізувати свій талант, випробувати власний творчий потенціал.
Театр дебютував саме в стінах нашої бібліотеки і неодноразово приймав участь в масових заходах.
Театр дебютував саме в стінах нашої бібліотеки і неодноразово приймав участь в масових заходах.
Нам було дуже приємно провести цей вечір, розділити щирі емоції радості від зустрічі та насолодитися спілкуванням.
Бібліотекар Крута Вікторія демонструє світлини театру з архіву бібліотеки.
Традиційно, світлина на згадку
Вечір залишиться в пам'яті не тільки ювілярів, а і всіх, хто ділився з ними теплом своїх сердець.
"Безсмертної слави поет"
9 березня виповнюється 204 роки від дня народження Т. Г. Шевченка.
З 1.03.2018 р. по 15.03.2018 р. в читальному залі бібліотеки до цієї знаменної дати
представлена виставка-портрет "Безсмертної слави поет".
Шановні користувачі!
Читайте твори видатного українського поета і письменника
Т. Г. Шевченка. Вони допоможуть осмислити минуле і зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове у мудрих рядках його творчості.
Нехай "Заповіт" Великого Кобзаря стане заповітом для всіх нас: зберегти мову, народні звичаї, пісні й пронести все це через віки.
Нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру віри, надії, любові до свого народу, до рідної землі, нашої батьківщини - України. Якщо ми по-шевченківські будемо служити рідній Україні, тоді бути нашій Батьківщині квітучим краєм, а кожній людині - справді щасливою.
"Подарунок мамі"
4.03.2018 р. провели майстер-клас "Подарунок мамі".
Фантазія дітей не має меж. Чи спаде на думку дорослих зробити власними руками подарунок для матері?
Однак дітям складно обійтися без допомоги вмілих і розумних дорослих, які завжди підкажуть і дадуть гарну пораду.
З допомогою користувачки бібліотеки Красножон Катерини, головного бібліотекаря Хілько Людмили та бібліотекаря Крутої Вікторії діти виготовили вітальні листівки до 8 Березня для своїх мам.
Підписатися на:
Дописи (Atom)